Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Serhan Yılmaz, Editör Yazım tarihi: 03.06.2021

Oyun endüstrisinin en büyük serilerinden olan God of War serisinin yeni oyunu God of War Ragnarok çıkış tarihi 2022 yılına ertelendi. İlk kez, 16 Eylül 2020 tarihinde yapılan PlayStation 5 tanıtım etkinliğinde duyurulan oyunun 2021 yılında piyasaya sürüleceği söylenmişti. Etkinliğin sonunda yayımlanan tadımlık fragmanda Kratos’un sesinden, “Zaman yaklaşıyor, kendini hazırlamalısın.” sözlerini duymuştuk. Ardından ekranda beliren 2021 yazısı ile müjdeli haberi almıştık. Maalesef ki, o zamandan beri gelen sabırsız bekleyişimiz biraz daha uzun sürecek.

Planlananın aksine God of War Ragnarok çıkış tarihi 2022 yılına ertelendi

Oyunun 2022 yılına ertelendiğini, 2 Haziran 2021 tarihinde PlayStation stüdyolarının başı Herman Hulst, PlayStation.Blog sitesinde katıldığı röportajda duyurdu. Herman Hulst röportaja, Horizon Forbidden West ve God of War Ragnarok olmak üzere iki çok büyük, hikaye bazlı oyun üzerinden çalıştıklarını söyleyerek başladı. Horizon Forbidden West için işlerin yolunda gittiğini ve 2021 yılının sonuna yetişeceğini düşündüğünü söyledi. Yine de, bunun da kesin olmadığını ve yakın zamanda kesin bir şey söylemek için sıkı çalıştıklarını ekledi.

God of War Ragnarok içinse projenin biraz geç başladığını ve oyunun geliştiricisi Santa Monica Studio, acele etmeden, doğru bir şekilde oyunu tamamlayabilsin diye 2022 yılına ertelendiğini açıkladı. Oyunların çıkış tarihleri ile ilgili yaptığı konuşmayı, “Durum böyleyken bir şeylerden taviz vermeniz gerekir. Bizim için bu tavizlerin yaptığımız oyunların kalitesi veya harika ekibimizin sağlığı veya huzuru olmasına imkan yok.” sözleriyle bitirdi. Ardından Santa Monica Studio, resmi Twitter hesabından paylaştığı gönderi ile bu sözleri destekledi.

Biraz heves kıran bu açıklamaların ardından morallerimizi geri yükseltebilecek bazı şeyler de söylendi. Hala resmi bir açıklama yapılmamış olsa da röportajda söylenenlere göre God of War Ragnarok, yüksek ihtimalle PlayStation 4 konsoluna da çıkış yapacak. Herman Hulst, “110 milyondan fazla bir PlayStation 4 topluluğu oluşturup ardından öylece bırakıp gidemezsiniz. Eğer iki platforma da oyun yapmak hala mantıklı ise bunu yapmaya devam ederiz.” diyerek neredeyse resmi açıklamayı yapmış kadar oldu.

Son olarak da bu haber genel olarak moral bozan bir haber olsa da yakın zamanda yaşadıklarımızdan ders alıp sorunsuz bir oyun deneyimi için geliştiricilerin üstüne fazla gitmemenin en iyisi olacağını hatırlatmak isteriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.