Yeni God of War oyunu, çoklu oyuncu moduna ve mikro ödemelere sahip olabilir

Yeni God of War oyunu, çoklu oyuncu moduna ve mikro ödemelere sahip olabilir

PlayStation 4 için gelecek olan God of War, günümüzün trend yollarını izleyecek.

E3 2016 sırasında duyurulmuş olan God of War hakkında çok fazla bir şey bilmiyoruz. Oyunun ağır bir TPS tipi kameraya sahip olduğunu ve hafif RPG ögelerine ev sahipliği yaptığını biliyoruz. Yeni bilgileri büyük bir ihtimalle E3 2017 sırasında alacağız ama o etkinliğin günü gelmeden, elimize yepyeni bilgiler geçti. Elimizdeki bilgilere göre yeni God of War oyunu, çoklu oyuncu moduna ve mikro ödemelere sahip olabilir. Dilerseniz bu konuya, haberimizin devamından daha detaylı bir şekilde göz atalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yeni God of War oyunu, çoklu oyuncu moduna ve mikro ödemelere sahip olabilir

Alman bir perakendeci, geçtiğimiz saatlerde internet sitesi üzerinden yeni God of War oyununu PlayStation 4 için satışa koydu. Fakat ilginç bir şey vardı: Satışa koyulan tek şey oyun değildi. Bir de aynı oyunun 200 Euro değerindeki Koleksiyoncu Sürümü vardı. Alman perakendecinin yaptığı listelemeye göre bu Koleksiyoncu Sürümü, 15 Ocak 2018 tarihinde piyasaya çıkacak fakat verilmiş olan bu tarih, çok büyük bir olasılık ile yer tutucu bir tarih. Yani, gerçek değil. Her neyse, önemli olan kutunun içeriği zaten!

Alman perakendecinin listelemesine göre, 200 Euro değerindeki bu paket içerisinde, 9 inç boyutunda bir Kratos figürü bulunuyor. Bu figürde Kratos ile Atreus, 2 adet Helwalker yaratığına karşı savaşıyor. Paketin içerisinde ayrıca oyundaki çocuğumun oynadığı 2 adet oyuncak bulunuyor. Özel bir litograf ile Steelbook kasadan bahsetmiyoruz bile. Tüm bunların haricinde, kumaş ile oluşturulmuş oyunun haritası da paketin içerisinde. Tüm bunlar, fiziksel eşyalar. Dijital eşyalar da var paketin içerisinde. Bu eşyalar ise, oyunun dijital müzik albümü, özel bir PlayStation 4 teması ve 3 adet oyun içi Kalkan.

Sanıyorum ki bu paket içerisinde dikkatinizi en çok Kalkan çekti. Zaten bizlerin de dikkatini çeken bu Kalkan ögesi oldu. Oyun içi olarak belirtilen bu Kalkan, bizlere çoklu oyuncu modunu işaret ediyor ve mikro ödeme satışlarının olacağını işaret ediyor. Çünkü, paket içerisinde verilen bu Kalkan, büyük bir ihtimalle çoklu oyuncu modunda kullanılan yeteneklerden bir tanesini temsil ediyor. Mikro ödemeler ise, direkt olarak Kalkan diye bir ögenin oyunda olması ile ilgili. Çünkü, paket içerisinde böyle bir öge varsa, mutlaka oyun içinde de satılıyordur. Bu satışlar, oyun içi para ile de, gerçek para ile de yapılabiliyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm bunların dışında, ilgimizi başka bir şey daha çekti: Koleksiyoncu Sürümü’nün içerisinde bulunan figür. Çünkü bu figürde Kratos’un Atreus ile birlikte 2 adet Helwalker’a karşı savaştı söyleniyor. Fakat Atreus, Yunan Mitolojisine ait bir isim. Oyun ise İskandinav mitolojisini konu alıyor. Yani, biz arada bir bağ göremiyoruz. Görebilen varsa, belirtsin lütfen. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.