God of War incelemeleri, oyunun çıkışından bir hafta önce yayımlanabilecek

God of War incelemeleri, oyunun çıkışından bir hafta önce yayımlanabilecek

Ayrıca PlayStation 4 Pro sahipleri için, oyunda performans modu bulunacak.

Yıllardır beklenen, gerçekleştirdiği değişimle pek çok merak unsurunu barındıran God of War oyununun çıkacağı aydayız artık. 20 Nisan 2018 tarihinde PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro cihazları için çıkışının gerçekleştirecek olan oyunun akıbetini, pek çok oyuncu gibi bizler de merak ediyoruz. Ana teması, mitolojisi ve oynanış mekanikleri dahil, neredeyse her şeyiyle yenilenen bu video oyununu ön sipariş etmek isteyen oyuncuların tereddüt gösterdikleri noktalar, yer yer oluyor. İyi mi olacak, hayal kırıklığımı yaratacak diye aklında soru işareti barındıranlar için, Sony’den öz güvenli bir adım geldi. Oyuna dair inceleme ve yorum ambargosu, oyunun çıkış tarihinden yaklaşık bir hafta önce kalkmış olacak. Bu ne anlama geliyor, dilerseniz anlatmaya çalışalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

God of War incelemeleri, oyunun çıkışından bir hafta önce yayımlanabilecek

God of War, emin adımlarla geliyor.

Video oyunlarının geliştiricileri veya dağıtıcıları, pek çok oyun için inceleme ve yorum ambargosu uygularlar. Bu ambargoların amaçlarından bir tanesi, en kaba dille satılabildiği kadar oyun satabilmektir. Şöyle ki; ön siparişe sunulan oyun hakkında kötü yorumlar geldiğinde, haliyle satışlarının düşeceği sonuçları çıkar. Reklamlar vasıtasıyla video oyunları firmaları, ürünlerini göklere çıkarırlarken, gelecek tarafsız yorumlardan, oyuncularının etkilenmesini istemezler. Dolayısıyla, genellikle çıkış tarihi öncesinde, oyunlara yorum yapılmaması için çeşitli ambargolar uygulanır. Sony ise büyük bir reklam stratejisi uyguladığı birinci parti oyunu God of War için farklı bir adım atıyor. Oyunun inceleme ve yorum ambargosu, çıkış tarihinden yaklaşık bir hafta önce, yani 12 Nisan 2018 tarihinde kalkıyor.

Buradan, Sony ve Santa Monica Studio ekiplerinin, yeni God of War oyununa oldukça güvendikleri sonucunu çıkarırken, oyuna dair bir gelişmeyi daha iletelim. Bir Twitter kullanıcısının sorusunu yanıtlayan, oyunun yönetmeni Cory Barlog, PlayStation 4 Pro cihazları için bir performans modunun olduğunu belirtti. Twitter kullanıcısı; yeni God of War oyununun PlayStation 4 ile PlayStation 4 Pro cihazlarında aynı deneyimin mi sunulacağı, soruyordu. İletiyi yanıtlayan Cory Barlog ise; PlayStation 4 Pro kullanıcılarının, eğer 4K çözünürlük destekleyen bir televizyonları varsa, harika grafikleri deneyimleyeceğini belirtti.

Cory Barlog, şaşırtıcı kelimesi ile ifade ettiği 4K çözünürlük için iddialı konuşurken, televizyonunda 4K desteği olmayan PlayStation 4 Pro kullanıcıların da yüreklerine su serpti. Geliştirdikleri oyunun içerinde bir performans modunun bulunduğunu belirten Cory Barlog, cihazlardaki gücün en iyi şekilde kullanılacağı ifadelerine yer verdi. Dilerseniz haberimizin en alt kısmında, bahsettiğimiz Twitter paylaşımlarını görebilirsiniz. Büyük reklamlarla ve geliştiricilerin özgüveniyle gelen yeni God of War oyununun, 20 Nisan 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştireceğini yineleyelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR


God of War
God of War inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.