Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

God of War içerisinde ejderhalar ile savaşıp, efsanevi kılıçlar kullanabileceğiz

God of War içerisinde ejderhalar ile savaşıp, efsanevi kılıçlar kullanabileceğiz

Kesilen ejderha dilleri, kafasız cesetler, torbayla kafa taşıyan karakterler ve çok daha fazlası God of War içerisinde bulunuyor.

Sızdırılan çıkış tarihine göre 22 Mart 2018 tarihinde, sadece PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro sahiplerine sunulacak olan God of War, bugün ESRB tarafından değerlendirildi. Bilmeyenleriniz için söyleyelim, video oyunu geliştiricileri ve dağıtımcıları için değerlendirmeler ve yaş sınırları oldukça önemli. Bu yüzden birçok değerlendirme sistemlerine erkenden oyunun bir kopyası gönderiliyor, oyunu değerlendirecek olan insanlar, oyunun gönderilen demosunu oynuyor ve oyun değerlendiriliyor. İşte Sony de ESRB cephesine God of War kopyasını gösterdi ve oyun bugün değerlendirdi. Yaş sınırı mı? Tabii ki M for Mature, yani 17 yaş ve üstü. Fakat haberimizin ana konusu bu değil. Çünkü bu değerlendirme sırasında, oyunu değerlendiren kişi, oyun hakkında bilgiler veriyor. İşte şimdi sizlere o bilgileri ileteceğiz.

God Of War

ESRB açıklamasına göre God of War içerisinde ejderhalar, tanrılar ve çok daha fazlası ile savaşabiliyoruz. Tamam, oyunda zaten tanrılar ile savaşacak olmamız herkesin bildiği bir şey ama ejderhalar öyle değil. Oyun için yayımlanan ilk videoda bir ejderha görmüştük ama o ejderha ile savaşıp, savaşamayacağımızı bilmiyorduk. ESRB ekibinin değerlendirmesi, bu savaşı garantilemiş oldu. Çünkü dediğimiz gibi, değerlendirmede oyuncuların ejderhalar ile savaşabileceği yazıyor.

Tüm bunların haricinde, değerlendirmenin devamına göre oyunda bıçaklar, baltalar ve kılıçlar kullanabiliyoruz. Ayrıca oyunda düşmanlarımızın kafası kopabiliyor, kafasız cesetler görebiliyoruz veya vücudu olmayan kafalar görebiliyoruz. Oyunun bir sahnesinde, karakterimiz bir ejderhanın dilini kesiyor, ismi verilmeyen başka bir karakter ise bir sahnede karşımıza kafa taşıyarak çıkıyor. Ayrıca yine aynı şekilde, ismi verilmeyen bir karakter, bir düşmanın çenesini çıkartıyor. Yani, God of War yine bildiğimiz God of War efendim. Fakat bu değerlendirme ile oyun içerisinde ejderha savaşlarının ve kılıçların olduğunu öğrenmiş olduk. Açıkçası bu iki şey bizleri oldukça heyecanlandırdı.

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın