Menü
https://leadergamer.com.tr/yeni-hitman-absolution-gorselleri/
Aksiyon , God of War: Ascension , Santa Monica , SCEE 29 Nisan 2012 18:10

God of War: Ascension – İlk Bakış

”before he was a god, he was a man.” – Hazırlayan: Can Dikiş  31 Aralık 2012. Amazon’da yazan yeni God of War oyunu çıkış tarihi. Hem […]


”before he was a god, he was a man.” – Hazırlayan: Can Dikiş 

31 Aralık 2012. Amazon’da yazan yeni God of War oyunu çıkış tarihi. Hem de ps3 için. Heyecanlandınız değil mi? Ben çok heyecanlandım. Daha dün bu oyunun çıkışından habersizdim. uyku tutmayan bir sabah Facebook God of War sayfasında yeni bir trailer. ‘’Aha yine fan made trailer!’’ düşünceleri ile daldığım ancak baya baya Gaia nın sesiyle bezenmiş kusuruz bir god of war teaser’ı karşılaştığım bir video. Evet, yeni God of War geliyor. hem de efsane 3. oyunun ardından. İşte kafalarda asıl sorular burada başlıyor biliyorum. Kratos 3. oyunun sonunda -spoiler vermeyeyim- ‘’intikamını almamış mıydı? –ne intikam ama…-

Benim gibi duygusal bir adam için tehlikeli bir haber aslında bu. God of War benim için kişisel zevklerden öte çok başkadır. Nitekim her oyuncu için vardır böyle oyunlar. Benim içinde God of War işte. 3. oyunu beklediğim daha doğrusu bekleyemediğim heyecandan sabırsızlıktan öldüğüm zamanları bilirim, hey gidi. Ve tabii tüm seri içinde en ayrı tuttuğum oyun… Yo, 3. oyundan bahsetmiyorum. Benim için God of War Kratos’tur. Kratos’ta ilk God of War oyunudur. Ondan sonraki gelen oyunlarda çıkan Kratos, Kratos değildir. Tanrı olmuş bir tanrıdır. Güçleri elinden alınmış bir ex- tanrıdır. İntikam isteyen bir savaşçıdır.

Kratos!
İlk oyundaki Kratos. Hiç konuşmayan, verilen görevi umutsuzca yapmaya çalışan köle bir savaşçı. Ares’in kölesi olmuş, ailesini dahi onun için katletmiş ve bunun için kendini asla affetmeyecek bir adama dönüşmüş bir adam. 1. oyunda Kratos ile oynayan her birey o umutsuz adamın karakter gelişimine ve nasıl intikam aldığına, tanrılık sıfatına nasıl ulaştığına şahit olmuştur. Benim için belki bu yüzden ilk oyun her zaman apayrıdır. Hem God of War serisi içerisinde hem de oynadığım bütün oyunlar içerisinde.

Sparta’nın hayaleti olmadan önce…
Burada devreye yeni oyun ve onunla gün yüzüne çıkan teaser giriyor. Oyunla alakalı pek bir bilgi yok şu anda. Sadece  videodan kapabildiklerimiz var. Ancak benim için bu kadarı  da yeterli.
Oyun Kratos’un Ares’in hizmetkarı olmadan öncesine dayanıyor. Yani oyun Kratos’un tanrı katili değil, nasıl tanrı hizmetkarı olduğu zamanları anlatacak. Bu bir çok kişi için beklenmedik bir haber bu. Zira benim içinde öyle. Beklemiyorduk açıkçası Sony’den böyle bir hamle. İnsanlar yeni Gof of War oyunu lafını duyunca, co-op ilerleyen yeni bir hikayeye yelken açmış Kratos ve hatta fazlasını bekliyordu. Ancak Kratos’un nasıl o hale geldiği fikri  ve bunu Ps3 platformunda yaşayabilmek… epey heyecanlandırdı beni. En çok da ailesini öldürüşünü ve o suskun Kratos’un oyuna yansıtılmasını bekliyorum. Zira gene bağıran, çağıran öfkeli bir adam yaparlarsa işte o zaman tüm bu fikir çöpe gider.

Oyunun çıkış tarihi şu anlık 31 Aralık 2012 olarak gözüküyor. O zamana dek yeni bilgiler çıktıkça sizlerle paylaşmayı umuyoruz. Elbette kafalarımızda oluşan yeni fikirlerle beraber. 2012’yi daha da güzelleştirecek God of War Ascension için, şu anda sadece elimizde bulunan Teaser’la yetinmek zorundayız maalesef. Onu da yazının sonuna gelmişken paylaşmamak olmaz. İzleyin efenim, heyecanlanın bol bol eheuheuh.


Evrim Kılıç Editör