Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ahmet Can Bayrak, Editör Yazım tarihi: 28.04.2021

Capcom’un 80’lerin popüler türü olan platform oyunlarını yeniden canlandırdığı oyunlardan biri olan Ghosts ‘n Goblins Resurrection Switch platformu için başarılı çıkış gerçekleştirmesinin ardından Xbox One, PS4 ve PC platformu için de çıkış yapacak. İlk etapta Switch için piyasaya sürülen Ghosts ‘N Goblins Resurrection 2D side-scrolling oynanışa sahip bir platform oyunu. Ghosts ‘n Goblins Resurrection dünyasında iskeletler, zombiler ve Pigmen gibi düşmanlarla savaşmak için Demon Realm’de gezinmesi gereken şövalyemiz Arthur yer alıyor.

Ghosts ‘n Goblins Resurrection PS4, Xbox One ve PC çıkış tarihi

Ghosts ‘n Goblins Resurrection’da dört zorluk seviyesi bulunuyor. Bunlar efsanevi, en zor, şövalye ve en kolay zorluk olmak üzere sınıflandırılmış. Oyuncu ölürse bir kontrol noktasında yeniden doğmakta. Zorluk maalesef istenilen anda değiştirilemiyor. Ancak oyuncular art arda öldükten sonra geriye kalan bölümler için zorluğu düşürme seçeneği sunuluyor. Ghosts ‘n Goblins Resurrection serinin 35. yıl dönümünü kutlamak için yapılmıştı. Oyuncuların Ghost ‘n Goblins’e benzer 2D platform oyunlarına olan ilgisinin yeniden canlanması Capcom’un bu tarz için yeşil ışık yakmasına sebep oldu.

Oyunun yapımında tasarımını ve liderliğini Ghosts ‘n Goblins serisinin yaratıcısı Tokuro Fujiwara yaptı. Ghosts ‘n Goblins Resurrection The Game Awards 2020’de resmi olarak duyurulmuştu ve 25 Şubat 2021’de Nintendo Switch için piyasaya sürülmüştü. PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için ise 1 Haziran 2021’de piyasaya sürülecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.