Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 11.12.2016

Oyunda kullanacağımız harita, oyunun geçtiği bölgeler belli oldu.

20_GRW_SCREENSHOT_4K_OpenWorld

2017'nin en iddialı oyunlarından biri olan Ghost Recon: Wildlands, Ghost Recon serisini yeni nesil ile tanıştıracağı için büyük önem teşkil ediyor. Mart ayında yayımlanacak oyun için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Güney Amerika'da geçecek olan oyunun bölge derinliği halen gizemini koruyor. Oyun gerçekten ne kadar büyük, ne kadar derin bilmiyoruz fakat en azından haritasını öğrenme şansı bulduk. Vahşi bölgeler de dahil olmak üzere toplam 21 farklı bölgeye ayrılan harita da her bölgenin önemli kasabaları, mezraları, arteriyel yolları ve su yolları var. NPC'ler için oldukça uğraştıklarını belirten oyunun teknik sanat yönetmeni Benoit Martinez, her NPC'nin kendi bölgesi olduğunu ve bu NPC'lerin gerçek zamanlı olduğunu vurguladı. Yani biz Güney Amerika'nın altını üstünü getirirken NPC'ler, gerçek zamanlı olarak uyuyacak, uyanacak, yemek yiyecek, eğlenmeye gidecek, araç sürecek, keşif yapacak veya nöbet tutacak. En azından Martinez'in ön gördüğü şey bu. 21 farklı bölgeye sahip olan oyunun içinde 11 farklı iklim bölgesi olacak ve her bölgenin kendine özel hayvan ve bitki örtüsü olacak.

19_GRW_SCREENSHOT_4K_map_enviros.webp

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, 07 Mart 2017’de PC, PS4 ve Xbox One için yayımlanacak. Oyunun beta sürecine dahil olmak için haberimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 2016’da çıkacak diğer oyunları bu haberimizden, 2017’de gelecek yeni yapımları ise buradan öğrenebilirsiniz.

Kaynak: Polygon

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.