Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – Birlikler Hakkında Her Şey

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – Birlikler Hakkında Her Şey

The Ghosts, Kataris 26 - The Rebel Forces, La UNIDAD ve Santa Blanca Cartel hakkında bilmeniz gereken her şey.

Bildiğiniz üzere, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands 7 Mart 2017 tarihinde çıkışını gerçekleştirdi. Daha önceden ise kapalı ve açık betada birçok oyuncu tarafından deneyimlendi. Fakat, oyunu henüz elden geçirmemiş oyuncular da mevcut. Onların yanı sıra, bir de oyunu tam anlamıyla çözememiş olanlar da var. Daha evvel hakkında yayımladığımız birkaç tane daha rehber niteliği taşıyan makalelerimizin arasına, oyunu henüz tam çözememiş ve daha hiç oynamamış oyuncular için oyunda bulunan taraflardan bahsedeceğimiz bu rehberimizi de ekliyoruz. İlk olarak, oyunda hangi tarafların bulunduğundan bahsedelim. Siviller başta olmak üzere, Santa Blanca Cartel, UNIDAD Forces, The Rebel Forces olarak da bilinen Kataris 26 ve başında bizim bulunduğumuz The Ghosts cepheleri bulunuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi - Birlikler Hakkında Her Şey

Siviller

Madem listelerken sivilleri en başa aldık, bahsederken de ilk olarak onlardan söz edelim. Her ne kadar kendilerini bir cephe veya birlik olarak sayamasak da, yine de hazır el atmışken bahsetmekte fayda var kendilerinden. Siviller, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands içerisinde bulunan en masum taraf. Masum olmalarına rağmen, bizim ekibimiz olan The Ghosts ve Kataris 26 cepheleri dışında bu insanları sayıp seven yok doğru düzgün. Fakat, geriye kalan UNIDAD ve Santa Blanca Cartel, sivillere düşman da değiller. Sadece bastırıyorlar onları. Oyun esnasında haritada dolaşırken, bazı UNIDAD veya Santa Blanca Cartel askerlerinin, bu masum sivil halkı ezmeye çalıştığına rastlamak mümkün.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Santa Blanca Cartel

Listenin ikinci sırasında bulunan Santa Blanca Cartel, tam bir baş belası. Kokain üretiminin sağladığı imkanları fark eden cephe, bu durumdan faydalanarak olabildiğince büyük bir kısmı kanatlarının altında toplamaya çalışıyor. Kanat dedik, ama her kanadı olan melek değil maalesef. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands ile karşımıza çıkan bu cephe, eğer UNIDAD tarafından herhangi bir şekilde tehdit edilirse, onlarla düşman olarak birbirlerine saldırabiliyorlar. Fakat, eğer herhangi bir sebepten dolayı birbirlerine tehdit olmamışlarsa, öylece çekip gidiyorlar. Santa Blanca Cartel, Kataris 26 cephesinin resmen baş düşmanı. Resmen ellerinden gelse, birbirlerini bir kaşık suda boğacaklar, ama böyle bir eylem yerine birbirlerini kurşun yağmuruna tutmayı tercih etmeleri de gayet anlaşılabilir bir tercih. Sadece Kataris 26’nın değil, aynı zamanda bizim de baş düşmanımız. İsyancı gruba karşı besledikleri nefretin belki de birkaç kat daha fazlasını bize besliyorlar. Uyuşturucu sayesinde aşırı güçlenmiş olan Santa Blanca Cartel, halka karşı düşman değiller, ama sevdikleri de söylenemez. Her fırsatta sivil halka kabadayılık taslamaları da, bu durumun en büyük göstergesi zaten.

UNIDAD

La UNIDAD

UNIDAD devletin ordusunun bir parçası. Devlet tarafından verilmiş olan görevleri ise, düzeni korumak. Bu yüzden de, Santa Blanca Cartel ile didişip çatışmadıkları sürece, onlara ses çıkarmaktan kaçınıyorlar. Her ne kadar devletin bir parçası olsalar da, sivil halka Santa Blanca Cartel kadar yakınlar. Yani, ne sivilleri severler, ne de nefret ederler. Fakat, nerede karşılaşsalar, uyuşturucu çetesi olan kartel gibi sivil halkı ezecek davranışlarda bulunur, onlara kabadayılık taslarlar. Yine, Santa Blanca Cartel gibi, isyancı güçler olan Kataris 26 cephesini, gördükleri yerde kurşun yağmuruna tutuyorlar. Uyuşturucu karteline güçlüler diye ses çıkarmıyorken, ülkeyi bu lanetlerden kurtarmak isteyen güçsüz güçler olarak betimleyebileceğimiz Kataris 26’yı gördükleri yerde kurşunlamaları, UNIDAD’i bizimle de düşman yapıyor. Durum böyle olunca, UNIDAD kurşunlarından kaçamayan taraflardan bir tanesi de biz oluyoruz.

Kataris 26 – The Rebel Forces

Sıra geldi bizim dost birliğimiz sayılabilecek Kataris 26 isyancı güçlerine. Kataris 26, Pac Katari isimli bir eleman tarafından yönetiliyor. CIA ile birlikte çalışarak, ülkeyi uyuşturucu tacirleri olan Santa Blanca Cartel’den kurtarmayı amaçlıyor. İsyancı güçlerin askerleri, Santa Blanca Cartel oraları ele geçirmeden önce, çiftçilik ile uğraşan basit bireylerden ibaretti. Devletin önemli bir parçası olmasına rağmen kendilerini bozmuş olan UNIDAD ve uyuşturucu ticareti sayesinde bulundukları yeri ele geçirmeyi başarmış olan kartele karşı çok güçsüz kalıyorlar. Yanlarında bulunarak, onların güçsüzlüğünü giderip, beraber bir şekilde hem UNIDAD güçlerine, hem de Santa Blanca Cartel’e karşı koyuyoruz. İsyancı güçlerin sivilleri koruyup onlar için savaştıklarına değinmeden de geçmeyelim.

59b110d3e9ea6ac67b87d80a82948b92

The Ghosts

The Ghosts ekibi, yani bizim başında bulunduğumuz ekip ise, Kataris 26 isimli isyancı güçler ile birlikte, sivil halkın hak ettiği özgürlüğe tekrar kavuşması için savaşıyor. Kingslayer operasyonu adı altında, CIA’den yardım alan Amerika Birleşik Devletleri bazlı ekibimiz, artık zıvanadan çıkmış olan Santa Blanca Cartel’i kontrol altına almaya çalışıyoruz. UNIDAD ise, bizim ekibimize en az Santa Blanca Cartel kadar düşman. Sivil halk ise, isyancı güçler olan Kataris 26 ile olduğu gibi, bizim koruyup savunduğumuz bir kesim.

İlişkiler – Özet

Özet geçecek olursak eğer taraflar arasındaki ilişkiyi sivil halk, Kataris 26 ve The Ghosts birbirleriyle her şartta dost. UNIDAD, Santa Blanca Cartel ile sadece sürtüşme olursa düşman, onun dışında normaller, fakat sivil halkı eziyorlar. Ayrıca, Kataris 26 ve The Ghosts cephesi ile de düşmanlar. Santa Blanca Cartel de Kataris 26 ve The Ghosts ile düşman, sivil halkı UNIDAD gibi ezmekle meşgul. Başlarda çok karışık gibi görünse de cepheler arasındaki bu karışık ilişki, oynadıkça alıştırıyor kendisine.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız. Ayrıca, eğer oyunu satın almak isterseniz, Aral üzerinden buraya tıklayarak satın almayı deneyebilirsiniz.

El-Sueno-tom-clancys-ghost-recon-wild-lands-hd-wallpaper

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.