Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – En Önemli Yetenekler

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – En Önemli Yetenekler

Bir an önce açmanız gereken yetenekler, bu yazımızda.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands rehberlerimizin arasına bir tane daha eklediğimiz makalemizin konusu, oyunda bulunan ve bazı şartları karşılayarak açabildiğimiz yetenekler arasından en önemli olanları. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands’de 50 adet yetenek puanlarımızla açıp geliştirerek daha da güçlenebileceğimiz, 5 adet de isyancı güçlerden isteyeceğimiz yardımlara aracılık eden yetenekler bulunuyor. Pekala, anlaşılan gerçek anlamda koca bir sürü yetenek mevcut, fakat bunların hepsi mi çok önemli? Üzülerek belirtebiliriz ki, hepsi değil, fakat aralarında öyle yetenekler var ki, resmen olmazsa olmaz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands2017-3-10-13-44-21

Yetenekler ve silah yetenek ağacı

İlk önce, yetenek başlıklarından bahsedelim. 50 adet yetenek, 5 farklı başlıkta yer alıyor. En son olarak ise 5 adet isyancı güçlerin desteğini isteyen yetenekler bulunuyor. 50 yeteneğin bulunduğu 5 başlık ise silah, drone, eşya, fiziksel ve ekip olarak sıralanabilir. İsyancı güçleri konu alan yeteneklerimiz dışında, bütün yetenek ağaçlarının birer epik yeteneği bulunuyor. İlk önce silah başlığından bahsedelim, sıra sıra gidelim. Silah yetenek ağacında bulunan yeteneklerden en önemlisi ise, tahmin edilebileceği üzere bu epik yetenek. Ranged Elite isimli yeteneğin sağladığı avantaj, silahın doğruluk oranını %30 arttırarak sıkılan kurşunun nişan alınan noktaya daha yakın bir yere ulaşmasını sağlıyor. Ayrıca, özellikle saldırı tüfeklerinde karşılaştığımız çabuk biten mermilere karşı, mermi kapasitesini yükselten yeteneğinize de yüklenebilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Drone yetenek ağacı

Listenin 2. sırasında bulunan drone yetenek ağacında ise, epik yetenek olarak, medic ismi verilmiş olan yetenek bulunuyor. Bu yetenek sayesinde, yere düşmüş olan bir takım arkadaşınızı, drone aracılığıyla tekrar hayata döndürebiliyorsunuz. Ayrıca, yetenek ağacında bulunan batarya, gece görüşü, alan ve işaretleme alanı yeteneklerinize de özen göstermenizde fayda var. İlk başlarda drone pil ömrü de, alanı da inanılmaz küçük olduğu için çok aşırı bir şey yapamıyorsunuz. Fakat, yükselttikçe düşmanların arasına daha fazla yaklaşarak, onları daha rahat işaretleyebiliyorsunuz. Gece görüşü ise, gece düzenlediğiniz operasyonlar açısından büyük bir fayda sağlıyor. İşaretleme alanını geliştirdiğinizde, kullandığınız drone sadece kameranın orta kısmında olan düşmanları ve düşman araç gereçlerini değil, aynı zamanda kameranın ortasında bulunan uç kısmın çevresindekileri de sizin için işaretliyor. Bu sayede, o an bulundukları yerleri görerek ona göre adım atabiliyorsunuz.

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands2017-3-10-13-44-29

Eşya yetenek ağacı

Eşya yetenek ağacının epik yeteneğinden bahsedelim, konuyu hiç uzatmadan. Explosion radius ismi konulmuş olan yetenek sayesinde, patlattığınız herhangi bir patlayıcı silahın hasar verdiği aranı fark edilebilir şekilde arttırıyorsunuz. Bu da, bir taşta 2 değil de 4 kuş demek oluyor. Explosion radius dışındaki bütün yetenekler tamamen oyun tarzınıza göre önem taşıyor. Fakat, aralarından birkaç tanesi olmazsa olmazlar listesinde yer alıyor. Mayın, paraşüt, C4 ve termal görüş, taktiksel açıdan büyük önem taşıyor. Uçağınızı indirme konusunda pek de iyi değilseniz veya girmek istediğiniz bölgeye hızlı bir giriş yaparak düşmanı şaşırtmak isterseniz, paraşüt tam sizin için var demektir. Ayrıca, eğer uçağınız veya helikopteriniz düşürülüyorsa, ölmeden kurtulmak için de büyük bir öneme sahip olduğunu belirtebiliriz. C4 ve mayınları, yan görev olan kaynakları taşıyan konvoyları durdurarak hızlıca ele geçirmek için kullanabilirsiniz. Termal görüş ise, düşmanlarınızı gece veya gündür, her şartta rahatça izleyebilmenizi sağlıyor.

Fiziksel yetenek ağacı

Fiziksel başlığı altında toplanan yeteneklere geldi sıra. Açıkçası, özellikle sessiz sedasız, kimseyi uyandırmadan takılan bir oynayış stiline sahipseniz, bu yetenek ağacı size göre değil. Fakat, cümbür cemaat giriyorsanız, aman bu yetenek ağacına el atmadan geçmeyin. Epik yeteneği olan faster regen isimli yeteneği sayesinde, vurulduğunuzda veya herhangi bir sebepten dolayı hasar aldığınızda, kaybettiğiniz canların tekrar yerine gelme hızını yükseltiyor bu yetenek. Ayrıca, no pain ve quiet running de nasıl oynuyor olursanız olun, el atmadan geçmeyin diyeceğimiz yeteneklerden. Özellikle quiet running, fark edilme riskinizi düşürdüğü için, olmazsa olmazlardan.

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands2017-3-10-13-44-38

Ekip yetenek ağacı

Ekip yeteneklerinin bulunduğu yetenek ağacında, maalesef çok az yetenek bulunuyor. İşin en garip kısmı ise, her yeteneğin gerçekten büyük önem taşıyor olması. Özellikle epik yeteneği olan last chance adı verilmiş olan yetenek sayesinde, ekip arkadaşlarınız sizi daha fazla canlandırabilecek tekrardan, yere düştüğünüzde. Normal yetenekler arasından ise extra sync shot ve born leader isimli yeteneklere daha fazla öncelik vermenizde fayda var. Extra sync shot isimli yeteneği her yükseltişinizde, bir tane daha fazla senkronize atış hakkı kazanıyorsunuz.

İsyancı güçler yetenekleri

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – Toplanabilir Ögeleri Bulma isimli rehberimizde, bu isyancı güçlerden destek istediğimiz yetenekleri nasıl geliştirebileceğinizden bahsetmiştik. Şimdi ise, bu ağaçta bulunan 5 adet yetenekten ve önemlerinden bahsedelim. Vehicle drop-off isimli ilk yetenek sayesinde, isyancı güçlerden araç isteyebilirsiniz. Yeteneğin ilk seviyesinde SUV, 2. seviyesinde zırhlı araç ve 3. seviyesinde ise helikopter isteyebiliyorsunuz. Guns for hire isimli ikinci yetenek sayesinde, çatışma esnasında size yardım etmesi için isyancı güçleri çağırabiliyorsunuz. Her yetenek seviyesi ile gelen grup büyüyor. Mortar isimli yetenek sayesinde, belirlediğiniz bölgeye bomba yağdırabiliyorsunuz. Geliştirdiğiniz her yetenek seviyesi ile yağdırılan bomba miktarı da artıyor. Diversion adındaki her yükseltilen seviyede daha büyük bir grubu çağırdığınız yetenek sayesinde, isyancı güçleri çağırarak, düşmanların dikkatlerini onlara çekebiliyor ve işinizi rahatça halledebiliyorsunuz. Son olarak her seviyede daha büyük alanda etkili olan spotting isimli isyancı güçler yeteneği ile de, belirlediğiniz alandaki düşmanları hemen işaretletebiliyorsunuz.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız. Ayrıca, eğer oyunu satın almak isterseniz, Aral üzerinden buraya tıklayarak satın almayı deneyebilirsiniz.

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands2017-3-10-13-44-47

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.