Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – En İyi Silahlar

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands Rehberi – En İyi Silahlar

Oyunda kullanacak en iyi silahı mı arıyordunuz?

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands için başka bir rehber yazımıza hoş geldiniz öncelikle. Ubisoft tarafından, 7 Mart 2017 tarihinde yayımlanan oyun, içerisinde en az boyutu kadar büyük içerikleri de beraberinde getiriyor. Daha evvel hakkında birkaç tane daha rehber hazırlamış olduğumuz yapımın bu rehberimizde yer almasının sebebi ise, oyun içerisinde bulunan en iyi silahlar. Gerçekten silah çeşitliliği açısından hiç çekinilmeden bulunan her silah yerleştirilmiş. Yerleştirilmiş olmasına yerleştirilmiş, fakat bu insanlar hangi birini kullanacak?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

ar013

Oynayış tarzına göre silah seçimi

Silah seçimleri, aslında tamamen oynayış tarzınıza göre değişiklik gösteriyor. Örneğin, bir keskin nişancı olarak oynamak isterseniz eğer, yüksek hasarlı dürbünlü bir silah, yakın mesafeli sıcak temaslar için yine oynayış tarzınıza göre, ateşleme hızı yüksek veya eğer attığınızı tutturuyorsanız, hızdan kısarak hasar açısından en yükseklere yönelebilirsiniz. Eğer orta şekerli bir silah isterseniz, oyun bu tarz oyuncuları tatmin edecek, her açıdan ortalama olan silahları bile içerisinde barındırıyor, oyuncuların rahatça kullanabilmesi için.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ateşleme hızı yüksek saldırı tüfekleri

İlk önce ateşleme hızı yüksek silahlardan bahsedelim. Eğer yakın mesafeli sıcak temaslar için bir silah arıyorsanız, bu tarz silahlar aşırı uygun. Çünkü, bir anda karşınıza çıkan herhangi bir düşmanı hızlıca alt edebilirsiniz. Peki, hangi silahların ateşleme hızı en yüksek? Bu alandaki en iyi silahlar hangileri? Şöyle bir liste yapacak olursak eğer SR3M, G2 Famas, TAR-21, AK 12 bu alandaki en yüksek hıza sahip silahlar. SR3M, P.N. De Agua Verde’nin batı kısmında, G2 Famas, Inca Camina bölgesinde Saint Martin Mountain’da, Tar-21, Montuyoc bölgesinde Choza Padre’de ve AK 12 ise Taracal’da oyuncuları bekliyor.

Tom-Clancys-Ghost-Recon-Wildlands_805-Bren-A2

Sesi en düşük saldırı tüfekleri

Eğer sahip olduğunuz silah sessiz sedasız ateş etsin, kimse uyanmadan takır takır indirip görevi tamamlamak isterseniz, bu alanda da en iyi silahlar mevcut. Baktınız işler ters gitmeye başladı, düşman yaklaşıyor, henüz fark etmediler sizi fakat şüpheleniyorlar, hemen susturuculu silahları çekip görevinizi bölmeden devam etmeniz en uygun seçeneklerden biri. Bu durumlarda ise, size en çok yardımcı olacak olan silahları listelemek gerekirse, R5 RGP, kapalı beta başlangıç silahlarından olan P416 ve 805 Bren A2 olarak sıralayabiliriz. R5 RGP’yi Monte Pucu’da, 805 Bren A2’yi ise La Marqueza’nın hemen batı kısmında bulunabilir bir şekilde oyuncuları bekliyor.

Ortalama istatistiklere sahip saldırı tüfekleri ve en fazla hasara sahip saldırı tüfeği

Sıra geldi her türlü iş gören silahlara. Öyle, pek bir seçim yapamadıysanız, her şartta, özellikle oynayış tarzını henüz tam çözememiş olan yeni başlamış oyuncuların tercih etmesi gereken silahlar, bir süre sizi idare edecektir. Bu silahların listesi ise, M4A1, AK-47, 556xi ve ACR olmak üzere karşımıza çıkıyor. M4A1’e ulaşmak isteyen oyuncular Flor De Oro bölgesindeki Armadillo Hunting Lodge’a yönelmesi yeterli, AK-47, Libertad bölgesindeki güney doğu tarafında kalan bir benzin istasyonunda, 556xi Caimanes bölgesinde ana nehrin başladığı yerde, ACR ise Media Luna bölgesindeki La Loma’da biz oyuncuların hizmetine hazır bir şekilde yatıyor öylece. En ağır hasarı veren saldırı tüfeği ise MK-17 isimli saldırı tüfeği. Flor De Oro bölgesinde General Boro’yu avlarken bulabilirsiniz kendisini.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

Diğer silahlar

Elbette ki Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands içerisinde sadece saldırı tüfekleri bulunmuyor. Makineli tüfekler arasından önerimiz, Malca bölgesinde bulabileceğiniz Mk249 isimli kullanış açısından çok uygun istatistiklere sahip olan tüfek. Hafif makinelilerden ise Scorpion Evo 3, özellikle kapalı ve dar alanlarda işinizi en iyi görecek silahlardan bir tanesi olması sebebiyle önerilerimiz arasında. Monte Puncu’da öylece bizleri bekleyen ve belki de oyunun açık ara en iyi silahı olarak nitelendirilebilecek olan L115A3 isimli keskin nişancı silahı ise, silahın doğruluk, menzil ve hasar açısından resmen mükemmel oluşu sebebiyle, olmazsa olmaz diyebileceğimiz bir silah. Eğer ortalığı dağıtmak isterseniz de, La Cruz’da bekleyen Spas-12 pompalı tüfeği resmen sizin için oyunda bulunuyor demektir.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız. Ayrıca, eğer oyunu satın almak isterseniz, Aral üzerinden buraya tıklayarak satın almayı deneyebilirsiniz.

gshotguns5

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.