Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands başlangıç ipuçları

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands başlangıç ipuçları

Bu ipuçlarını değerlendirmek lazım.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, çıkışını gerçekleştirdi ve oyuncular, bu oyunu denemeye başladı. Fakat bu oyunu oynayan herkes klasik bir Tom Clancy’s Ghost Recon oyuncusu olmayabilir veya yıllardır TPS oyunu oynamıyor olabilir. Bu yüzden sizlerle bazı başlangıç ipuçları paylaşacağız Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands hakkında. Böylece oyunda kolay bir başlangıca sahip olabileceksiniz. Önemli noktaları görebileceksiniz. Eğer dilerseniz, sizler için hazırlamış olduğumuz bu başlangıç ipuçlarına, hemen aşağıdan göz atmaya başlayabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands başlangıç ipuçları

Toplanabilir şeylere önem verin.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands içerisinde toplanabilir birçok öge var. Bu ögelerin arasında senaryo ile alakalı belgeler, yetenek madalyaları, yetenek puanları, silah parçaları ve silahlar bulunuyor. Senaryo ile alakalı belgeler hariç her şey, oynanışını birebir etkiliyor. Bu yüzden toplanabilir tüm ögelere önem vermelisiniz. Tabii ki yeni silahları sadece toplayarak kazanmıyorsunuz. Patron savaşlarından kalıcı silahlar da elde edebiliyorsunuz fakat bu silahlar özelleştirilebilir değil. Ölen düşmanların silahlarını kullanmak ise, elinize aldığınız silahı sonsuza dek açmıyor. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda size sorun çıkartabilirler.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Yetenek puanlarınızı düzgün dağıtın. 

Biraz önce toplanabilir ögelerden bahsetmiştik. Bu toplanabilir ögelerde yetenek madalyaları ve yetenek puanları bulunuyor. Yetenek madalyalarını sizin dağıtmanıza gerek yok, otomatik olarak işliyorlar fakat yetenek puanlarını doğru bir şekilde dağıtmak çok önemli. Sürekli olarak kullandığınız cihazlara puan harcayın veya ilerde kullanabileceğinizi düşündüğünüz yetenekleri açmaya çalışın. Takım oyunu yapmadan, tek başınıza hareket ediyorsanız onlarca yetenek puanını, takım yeteneklerine harcamak pek de akıllıca bir hareket olmaz.

grw_cartel_production_large

Saldırı zamanlarını planlayın.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, dinamik hava şartlarına ve gece-gündüz döngüsüne sahip. Hava şartları bir yana, gece-gündüz döngüsü oldukça önemli oyunda. Sadece etraf karanlık veya aydınlık olmuyor. Gece olduğu zaman daha gizli hareket edebiliyorsunuz, hatta bazı düşmanlar uyuyor bile olabiliyor. Bu yüzden, eğer oldukça kalabalık bir mekana saldırı yapacaksınız ve işinizi sessiz bir şekilde bitirmek istiyorsanız, mutlaka geceyi bekleyin. Düşmanları uykusunda öldürün, karanlıklardan faydalanın. Karanlık yoksa, ışıklara ateş ederek o karanlığı yaratın.

Susturucuları unutmayın.

Oyundaki birçok silahta, susturucu bulunuyor. Eğer oyunda gizlilik temelli bir oynanış sergileyecekseniz, bu susturucular oldukça önemli olacaktır çünkü susturucular sayesinde işinizi sessiz bir biçimde bitirebiliyorsunuz. Yalnız dikkat edin, susturucular her ne kadar sessiz olsa da, tamamen sessiz değil. Eğer bir düşmanın yakınındayken, başka birine ateş ederseniz, silahın sesi duyulabilir. Ayrıca öldürmüş olduğunuz cesetler de, diğer düşmanlar tarafından görülürse, tüm planınız bozulabilir. Bu yüzden sessiz başladığınız işi, hızlı bir şekilde ilerletmeniz ve hızlı bir şekilde bitirmeniz gerekiyor.

grw_cartel_influence_large

Arkadaşlarınızı da unutmayın.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, tek başınıza oynayabileceğiniz bir oyun fakat arkadaşlarınızla da, eşli oyuncu modunu oynayabilirsiniz. Fakat eşli oyuncu modu deyince kafanız karışmasın. Aynı oyunu oynuyorsunuz, sadece yapay zekalar yerine gerçek oyuncular geliyor. Tabii doğal olarak arkadaşlarınız, oyunun yapay zekasından oldukça akıllı. Ayrıca gerçek oyuncular ile, iletişim içerisinde oynamak her zaman daha zevkli oluyor. Sonuçta bu bir oyun ve zevk almadığınız sürece, pek bir işinize yaramayacaktır, değil mi?

Yan görevlere de önem verin.

Oyunun ana görevlerini yaparak, senaryoyu hemencecik tatmak isteyebilirsiniz. Fakat yan görevler de oldukça önemli. Çünkü bu yan görevler sayesinde oldukça yüklü miktarda kaynak kazanabiliyorsunuz. Bu kaynaklar ise hem isyancı birliklerinin desteğini almanıza, hem de karakterinizi geliştirmenizde işe yarayacak. Yani oyunu ilerletmek anlamında oldukça önemli bu kaynaklar. Tabii bu kaynakları açık dünyadan da elde edebiliyorsunuz fakat tek bir yan görevden alabileceğiniz rastgele bir kaynağın adeti 1000 iken, açık dünyada bulabileceğiniz kaynağın adedi 100 ile 250 arasında değişiyor.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız. Ayrıca, eğer oyunu satın almak isterseniz, Aral üzerinden buraya tıklayarak satın almayı deneyebilirsiniz.

grw_cartel_security_large

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.