Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands almak için 10 sebep

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands almak için 10 sebep

Almamak için mutlaka sebepleriniz vardır fakat almak için sebepleriniz var mı?

Ubisoft, 7 Mart 2017 tarihinde Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands oyununu piyasaya sürecek ve birçok oyuncu, bu oyunu almak ile almamak arasında kararsız kalmış durumda. Bizler de bu yüzden, oyunu almak için sizlere 10 sebep sunacağız. Almamak için sebep arıyorsanız, oyunun çıkış gününde yayımlanacak olan inceleme yazımıza veya halihazırda yayımlamış olduğumuz, “Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands hakkında bilmeniz gereken 8 şey” adlı yazımıza göz atmanızı önereceğiz. Çünkü bu yazımızda sadece oyunun olumlu yönlerine değineceğiz. Şimdiden söyleyelim efendim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands almak için 10 sebep

Karakter Özelleştirme

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, kendi karakterinizi yaratıp, öyle oynayabileceğiniz bir oyun. Fakat bu oyundaki karakter yaratma ekranı, bir önceki Tom Clancy oyununa göre oldukça detaylı. Hatta benzer türdeki birçok oyuna göre oldukça detaylı. Öncelikle karakterimizin cinsiyetini seçiyoruz ve ardından onlarca farklı kategori altında değişiklik yapabiliyoruz. Karakterimizin saçından tutun da, sırt çantasındaki çıkartmalara kadar birçok farklı kişiselleştirme ögesi bulunuyor. Bu sayede kendinize ait, benzersiz bir karaktere sahip olabiliyorsunuz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Silah Özelleştirme

Karakterinizde olduğu gibi, silahınızda da oldukça detaylı özelleştirmeler veya modifikasyon ögeleri bulunuyor. Öncelikle silahın dış desenini değiştirebiliyoruz. Henüz saymadık fakat herkese hitap edebilecek kamuflajlar ve tek renkler bulunuyor. Ayrıca eğer dilerseniz, silahınızın tümünü tek renk yapmak yerine, silahınızın her parçasına ayrı bir renk verip, ortaya benzersiz bir tasarım çıkartabiliyorsunuz. Parçalar demişken, silahımızın birçok parçasını değiştirebildiğimizi söylemiş miydik? Tetik, dürbün, namlu, şarjör gibi onlarca farklı parçayı, onlarca farklı parça ile değiştirebiliyoruz ve ortaya, kendi oynanış tarzımıza uygun bir silah oluşturabiliyoruz.

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands_20170304194928

Büyük Harita

Oyunda, tam 21 farklı bölgeden oluşan bir harita bulunuyor. Bu 21 bölgenin 19 tanesinde öldürmemiz gereken patronlar bulunuyor. Geri kalan 2 tanesi ise boş alan fakat yine de toplanabilecek birçok farklı ögeler var. Her neyse, harita ciddi anlamda büyük ve her bölge, farklı bir hisse ve yapıya sahip. İklim özellikleri, yer tipleri bile değişiklik gösterebiliyor. Rastlayacağınız manzaralardan bahsetmiyoruz bile. Gerçekten büyük bir haritaya sahip olan, uçağa veya helikoptere atlayıp, dakikalarca gezmek isteyeceğiniz bir oyun bu.

Yapacak Yüzlerce, Binlerce Şey

Biraz önce haritanın ne kadar büyük olduğunu söylemiştik. Bu büyük haritada, yapacak yüzlerce, hatta binlerce şeyimiz var. Ana senaryo ve 3 farklı tipteki yan görevler bir yana, silahlar, silah parçaları, yetenek puanları, özel yetenek madalyaları, Kingslayer dosyaları gibi birçok şey toplayabiliyoruz. Silahlar, parçaları, puanlar ve madalyalar, oynanışı büyük bir şekilde etkilerken; Kingslayer dosyaları bizlere senaryo hakkında detaylı bilgiler veriyor. Ayrıca bu dosyalar arasında gerçekten etkileyici ses kayıtları, videolar ve görseller de bulunuyor.

jj

Görevlere Yaklaşım

Oyun içerisinde birçok görev yapabiliyoruz ve bu görevlere, farklı şekillerde, farkı yollarla gidebiliyoruz. Mesela bir mekanı temizlemek için dilersek gizli bir şekilde, dilersek gümbür gümbür bir şekilde gidebiliyoruz. Fakat bunların da tipleri var. Gizlilikten ayrıca bahsedeceğiz fakat sesli bir şekilde temizlik yapacaksanız, düşmanınızın sizi bir süre boyunca tanıyamayacağı bir şekilde, onların araçlarını kullanarak, mekana girebilirsiniz ve sürpriz bir saldırı ile herkesi şaşırtabilirsiniz. Belki de helikopter aracılığı ile, mekana havadan saldırı yapmak isterseniz. Görevlere yaklaşım, tamamen sizin elinizde ve hiçbir sınır yok.

Gizlilik

Gizlilik, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands içerisinde çok önemli bir role sahip. Gizlilik ögelerini kullanarak, eğer oyunu tek başınıza oynuyorsanız, çok eğlenceli bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz. Gizlilik için öncelikle drone ve dürbün aracılığı ile düşmanları işaretlemeniz gerekiyor. Ardından yine limitsiz bir durum ile karşılaşıyorsunuz. İsterseniz, siz geride durun ve takımınıza emir vererek, onların mekanı temizlemesini sağlayın. İsterseniz 3 arkadaşınız geride kalsın, siz tek başınıza girin. İsterseniz de dördünüz de girin mekana ve takım oyunu nasıl oynanır, herkese gösterin.

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands_2017030512414555

Arkadaşlarla Oynamak

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, tek başınıza oynayabileceğiniz bir oyun fakat, eğer arkadaşlarınızla oynamak isterseniz, karşınıza bambaşka bir oyun çıkacak. Çünkü Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, arkadaşlarınızla kat ve kat daha eğlenceli. Öncelikle şunu söyleyelim, grubunuza 1 kişi bile gelse, diğer tüm yapay zekalar siliniyor. Yani takımınızda sadece 2 kişi oluyor ve diğer yapay zeka takım arkadaşlarınız ile uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Böylece alabileceğiniz eğlence katsayısı bayağı bir yükseliyor. Yalnız dikkat edin, doğru arkadaşınızı seçin. Eğer arkadaşınız yoksa, hiç merak etmeyin çünkü oyun içerisinde bir eşleştirme sistemi var. Gerçek oyuncu ile takım olmak isteyen başka bir oyuncuyu, hemencecik bulabilirsiniz.

Yetenekler

Oyun içerisinde yaklaşık 55-60 civarı farklı yetenek bulunuyor ve neredeyse tüm yeteneklerin 4 seviyesi bulunuyor. Bu kadar çok yeteneğin oyun içerisinde olmasının en önemli iyi aynı ise, karakterimizi dilediğimiz gibi yönlendirebiliyor olmamız. Yani, eğer gizlilik temelli bir oynanış sergileyecekseniz, gizlilik temelli yeteneklere odaklanırsanız, bir süre sonra gizlilik temelli, usta bir karakter yapısı karşınıza çıkabiliyor. Daha farklı yönlere yönelmek isterseniz de, oyun size bunun fırsatını mutlaka veriyor.

Tom Clancy's Ghost Recon® Wildlands_20170305124500

Atmosfer

Bolivya, benzersiz bir bölge ve benzersiz bir atmosfere sahip. Daha önce bahsetmiş olduğumuz manzaralar, antik yapılar, terk edilmiş köyler, şehirler, nehirler, göller, oyundaki her şey güzel bir atmosfere sahip ve oyunun genel atmosferini etkiliyor. Oyun içerisinde, uyuşturucu satıcılarını, çetelerini görmek, satın alınmış devletin polislerini ve diğer ögelerini görmek, onların halka yaptığı şeyleri görmek, oyunun az var olan senaryosunu olumlu yönde etkiliyor. Oyuna daha kolay bir şekilde adapte olmamızı sağlıyor.

Bir Tom Clancy’s Ghost Recon Oyunu

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, Tom Clancy’s Ghost Recon serisinin tam 10. oyunu ve bu seriye ait olan bir oyun en son 2014 senesinde piyasaya sürülmüştü. Yani oyuncular, yeni bir Tom Clancy’s Ghost Recon oyununa açtı. Eğer bu serinin bir hayranıysanız, bu oyunu almamak için aslında bir nedeniniz bulunmamakta. Çünkü bu oyunun iyi yönleri de, kötü yönleri de, seriye alışık olan oyuncuları memnun edecek, problem çıkartmamalarını sağlayacak şeyler. 2001 senesinden beri hayatımızda olan bu seri, 2017 senesinde bu oyun ile güzel bir canlanma gerçekleştirdi. Bakalım oyuncular nasıl tepki gösterecek?

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands hakkında daha fazla önemli bilgiye, rehberlere, ipuçlarına ve çok daha fazlasına ulaşmak isterseniz, buraya tıklayınız. Ayrıca, eğer oyunu satın almak isterseniz, Aral üzerinden buraya tıklayarak satın almayı deneyebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.