Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 08.12.2019
Ülkemizin yükselen CS:GO oyuncularından Yasin “xfl0ud” Koç ile yaptığımız röportajı sizler için derledik.
Leadergamer : Merhaba Yasin , öncelikle sorularımızı cevaplamayı kabul ettiğin için leadergamer ekibi olarak teşekkür ederiz. 
xfloud : Selam, Rica ederim, asıl ben teşekkür ederim.
Leadergamer : Türkiye CS:GO’sunun en genç yeteneklerinden birisin ve çok potansiyelli birisi olduğun düşünülüyor. Bu düşünce seni oyuna karşı daha da hırslandırıyor mu ? 
xfl0ud : Genç yaşta bu seviyede oynamak beni dahada oyuna bağlıyor çünkü ileriye dönük hedeflerime daha erken ulaşıp, profesyonel kariyerimi daha erken başlatmama yardımcı olabilir diye düşünüyorum.
Leadergamer : Bu oyuna veya bu espor sektörüne atılman nasıl gerçekleşti , bu süreci bizlere özetler misin ?
xfl0ud : Aslında küçüklüğümden beri farklı FPS oyunları oynuyordum, küçüklükten bir altyapım vardı diyebiliriz ama Counter-Strike’a Global Offensive serisi ile 2015 Kasım’da başladım ve normal bir oyuncu gibi her şeyi adım adım yaptım. Başta MM’de en yüksek levele ulaşıp sonra diğer platformlara geçiş yaptım ve o platformlarda da tek başıma veya prematelerim ile yüksek seviyeye ulaştım.
xfloud
Leadergamer : Arena Bulls ile ESL Türkiye Şampiyonası finali için İzmir’e geldin ve yüzlerce kişi önünde gayet göz doldurucu performans sergiledin. ESL finaline hak kazanmak ve yüzlerce kişi karşısında oynamak  senin için nasıl bir duyguydu ?
xfl0ud : Aslında İzmir’de tamamen işime odaklanmıştım, oynarken seyirciyi yok sayarak oyunuma odaklandım ve buda benim sahnede rahat oynamamı sağladı. Ayrıca bu gibi etkinliklerde yer almak oynadığım oyunu daha zevkli hale getiriyor ve daha büyük etkinliklerde yer alma isteğimi arttırıyor.
Leadergamer : Bu zamanlarda herhangi bir takımla oynamıyorsun ve bir organizasyon altında da değilsin. Son zamanlarda attığın tweet ile de yayınlara başlayacağın izlenimi verdin. xfl0ud’ı yine CS:GO turnuvalarında görecek miyiz , yoksa yayınlar üzerinden mi kariyerine devam edeceksin ?
xfl0ud : Aslında amacım kariyerimi yayın aracılığı ile devam ettirmek değil yayın aracılığı ile yalnız kalacağım süreçte daha eğlenceli bir ortam kurabilirim diye düşünmüştüm, asıl isteğim iyi bir takım ile Avrupa ligleri ve turnuvalarında başarı elde etmek ama gittikçe Türkiye’deki takımların kalitesi düşüyor ve sayısı azalıyor bu neticede yakın zamanda yuva bulamayacağım gibi :)
Leadergamer :  Senin ismini onlarca kişi , eski ekibin  MYTH , QuitonerX , Izzy , CyderX ve mZON ile beraber tanıdı. Eski takım arkadaşların hakkında neler düşünüyorsun ? 
xfl0ud : Hepsi çok değerli takım arkadaşlarım, onlar olmasa bu kadar hızlı ilerleme kaydedemezdik.
Leadergamer : kendini potansiyel olarak nerede görüyorsun ? Yani xfl0ud günün birinde Avrupa veya dünya çapında duyulacak bir isim olabilir mi ? 
xfl0ud :Amacım en kısa sürede takımım ile veya bireysel olarak Avrupa’ya açılmaktı ama şuanda herhangi bir takımım yok. Kendimi ilerde bu sektörde daha iyi yerlere taşımak için elimden geleni yapıyorum, fedakarlıklar yapıyorum ve yapmaya da hazırım ama Türkiye şartları altında iyi olmak yetmiyor, yönümüzü şans belirleyecek, belki planladığımdan daha az bir sürede hedeflerime ulaşabilirim belki de daha uzun bir sürede.
xfloud csgo
Leadergamer : Türk Counter-Strike’nın belki de en önemli yapıtaşı olan Demise ekibi ile Dreamhack Open Rotterdam 2019 elemelerinde karşı karşıya geldiniz fakat 19-16 gibi yakın bir skor ile kaybettiniz. Demise gibi önemli bir temsilcimize karşı oynamak nasıldı ?
xfl0ud : Aslında karşımızdakinin kim olduğu önemli değil ama Demise ekibine karşı skor üstünlüğümüz vardı ama comeback yiyip overtime’da kaybettik, maç küçük hatalar yüzünden gitti ve daha az hata yapan taraf kazandı.
Leadergamer:  Arena Bulls sürecinde ESEA Advanced liginde , Avrupa’nın önemli isimleri ile mücadele ettiniz. Bu ligin sana ne gibi katkıları oldu ? Daha da tercübelendiğini düşünüyor musun ? 
 xfl0ud : ESEA Advanced liginde Avrupa’da başarı yapmış ve tanınan takımlar bulunmakta ve bu takımlara karşı oynamak, bu takımlara karşı galibiyet almak beni Avrupa arenasına hazırlamasında önemli rolü bulunmakta.
Leadergamer : Ailenin Espor sektörüne bakış açısı nasıl ? Bu bakış açısı , sen kendini geliştirdikçe ve ailen seni gördükçe değişti mi ? Bunlardan bize bahseder misin ?
xfl0ud : Başta her aile gibi Espor’u da bilmedikleri için soğuk yaklaştılar ama zamanla küçük küçük bilgiler, videolar ve etkinlikler izleterek   sıcak yaklaştırmayı başardım. Annem ve Ablam sürekli destekliyordu, küçük ( bireysel ) turnuvalardan başarı getirdikçe çıtayı yükselttim ve büyük turnuvalara katılım gösterdim ( Online ve Offline ) Offical turnuvalarda yaptığım hareketleri de izleterek durumu bütün aileme sıcak hale getirdim, ne yapmak istiyorsam onu yapmamı istiyorlar ve desteklemeye devam ediyorlar.
Leadergamer : Bizimle bu sohbeti yaptığın için çok teşekkür ederiz. Buradan destekçilerine söylemek istediğin bir şey var mı
xfl0ud : Sadece kendim için değil genel olarak şunu söyleyebilirim; gerek takımlara, gerek oyunculara yenildikleri zaman başarısızlıklarını konuşmak yerine bir sonraki sefer daha iyi işler yapabilmeleri için olumlu mesajlar atabilirsiniz veya toplulukta bu yönde konuşabilirsiniz , hiçbir takım bir maçı kaybetmek istemez ve ya ortada bir sıkıntı varsa görmezden gelmezler ve bir takımın/oyuncunun destekleyen bir kitlesi olursa yalnız olmazlar, siz onları destekledikçe onlar dahada hırslanır.
Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.