Menü
https://leadergamer.com.tr/journey-to-ungoro-hearthstone-macerasi/
Earth 2050 10 Nisan 2017 12:40

Gelecek bilimcilere göre şehirler, 2050 senesinde böyle gözükecek

Sizin 2050 için tahminleriniz neler?


Senelerden 2017 oldu. Bundan seneler önce, belki de bizler doğmadan önce birçok insan, 2017 senesinde uçan arabaların olacağını söylüyordu. Uçan arabaları henüz göremedik ama uçan arabalardan daha önemli bir şeye sahip olduk: The Witcher 3: Wild Hunt. Tabii oyunlar bir yana, şimdiki insanlar da benzer tahminleri önümüzdeki seneler için yapıyor. Bazıları diyor ki uçan arabalar 2030 senesinde gelecek, bazıları da diyor ki uçan arabalara ihtiyaç kalmayacak çünkü 2050 senesinde ışınlanma teknolojisi geliştirilecek. Peki, bunları bizim şu an bilmemiz mümkün mü? Tabii ki hayır. Fakat tahmin edebilmek bedava. Hatta bu tahminleri görebilmek de Earth 2050 ile mümkün.

Earth 2050

Yukarıdan görebileceğiniz görsel, Barselona şehrinin 2050 senesindeki halini temsil ediyor. Peki, tam olarak ne oluyor yani? Dilerseniz hemen bir açıklayalım. Birçok PC kullanıcısının bildiği Kaspersky şirketi, Earth 2050 isimli interaktif bir harita hazırladı ve internete sundu. Bu harita, aslında Google Haritalar ile benzer çalışıyor ama ekstra bir çılgınlık yapabiliyorsunuz, seçeceğiniz şehirlerin 2030, 2040 ve 2050 senelerindeki hallerini görebiliyorsunuz. Peki, bu şehirlerin gelecek halleri nasıl hazırlanıyor? Hemen bunun da cevabını verelim.

Bahsettiğimiz bu şehirlerin gelecek halleri, Kaspersky uzmanları tarafından, gelecek bilimciler tarafından veya internetteki deneyimli isimler tarafından hazırlanıyor, Earth 2050 projesine gönderiliyor. Eğer açıklamalar ve görseller yeterliyse, interaktif harita üzerine ekleniyor ve kullanıcılar da hem şehirlerin gelecek hallerini görebiliyorlar, hem de tahminleri okuyabiliyorlar. Bahsettiğimiz bu Earth 2050 projesindeki bazı tahminler gayet yerinde görünürken, bazıları da çok çılgın geliyor beynimize. Fakat yine de, neden böyle olmasın, diyemiyoruz. Dilerseniz bu projeyi siz de buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

indir (1)

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, en iyi Xbox One oyunları listemize ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Kaan GEZER Editör