Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 06.02.2023

6 Şubat 2023 tarihi, yani bugün sabah saatlerinde çok acı haberler ortaya çıktı. Elbette, bunu o saatlerde uyanık olan ve hatta uyuyan çok fazla kişi hissetti. Zaten, gün boyu da ülke olarak tek yürek, bu konuyu takip ettik. Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, Sofalaca, Şehitkamil, Gaziantep merkezli, yerin sadece 5KM kadar altında, 7,7 gibi gerçekten kaos boyutunda bir deprem oldu. Etkisini, o saatlerde bütün ülke olarak hissettik. Sonrasında ise 6, 5, 4 gibi yine hiçbir şekilde küçümsenmemesi gereken sarsıntılar yaşadık. Öğlen 13.24'te ise, bir kez daha 7,5 ile sallandık. Bütün bunlar ise, çok fazla can kaybına ve can tehlikesine sebep oldu. Bu yüzden, hepimize geçmiş olsun.

Umarız ki, siz okurlarımız da iyi durumdasınızdır. Çok şükür, biz de iyi olmaya çalışıyoruz. Depremin etkisi, enkazların kaldırılması ve o geleneksel medyanın acı, iğrenç deyimi ile, "can pazarı" olduğu gibi devam ediyor. Bu yüzden, lütfen elinizden gelebilecek bir şey varsa, siz de yardımlarınızı esirgemeyin. Aynı zamanda, gerekmediği sürece telefon hatlarını, yolları ve ekipleri de meşgul etmememiz gerekiyor. Lütfen, hepimiz dikkatli olalım. Tekrardan, hepimize geçmiş olsun...

Ayrıca, Kahramanmaraş başta olmak üzere tüm Türkiye'yi yasa boğan bu acı olayda hasar alan bölgeler için, sitemizde ve kardeş sitelerimizde AFAD ile ilgili bağış yapabileceğiniz reklamlar olacaktır. Eğer nasıl yardım edeceğiniz konusunda bir fikriniz yoksa, bu reklamlara göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.