Gearbox, Heat(Büyük Hesaplaşma) Filminin Haklarına Sahipmiş, Ancak…

Gearbox, Heat(Büyük Hesaplaşma) Filminin Haklarına Sahipmiş, Ancak…

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

1995 tarihli; Robert De Niro, Val Kilmer ve Al Pacino’nun da başrolleri paylaştığı bu filmi hatırlayanınız var mı? Bir soygun üzerine kurulu bu film, piyasaya çıktığı zaman oldukça ilgi gören bir yapım olmuştu. Firmanın CEO’su Randy Pitchford’un açıklamalarına göre bu filmin hakları Gearbox Interactive’in elindeymiş.

New Regency şirketi ve yönetmen Michael Mann ile film hakları üzerine anlaşmıştım. Bence piyasada gerçek bir soygun oyunu yok ve olması gerekiyor. Bir takım kişilerin bu konuda çabaları olmuştu,” diyen Pitchford şöyle devam ediyor: “Televizyon ve sinema gibi etkileşimsiz eğlence araçlarında yer alan soygun hikayeleri, genelde plan iyi giderse çatışma olmadan sonlanıyor. Heat filminde hokey maskeleri ve kalaşnikoflar kullanılıyordu, bence bu öncelikle olayla yüzleşme açısından iyi bir stratejiydi.”

“Daha sonra bu konuyu işleyenler oldu, Kane and Lynch bu konuda bazı denemeler yaptı. GTA IV’teki Heat benzeri görev bence oldukça başarılıydı. Fakat biz, daha farklı önceliklerimiz olduğu için Heat konusunda bir girişimimiz olmadı.”

Bu her ne kadar muhtemel bir oyun dedikodusunu başlatacak gibi görünse de Pitchford, “haklar muhtemelen zaman aşımına uğramıştır” diyerek, bu konudan yalnızca muhabbet olsun diye bahsetmiş gibi…  “Lisansımızı yıllardır incelemiyorum, üzerinde zamana dair bir madde olduğuna eminim ve bu muhtemelen dolmuştur. Bunu hiçbir zaman proje haline getiremedik, ama niyetimiz vardı.”

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

“Eğer bu anlaşmayı üç ay daha erken yapabilseydik, muhtemelen dikkatimiz oraya yoğunlaşacaktı. New Regency’yi arayıp onlara fırsatı kaçırdığımızı söylemiştim.” diyen Pitchford, vakti zamanında Blade Runner ve Sin City ile de ilgilenmiş olduklarını söyledi.

Gearbox Interactive şu an Aliens: Colonal Marines’i geliştiriyor.

*Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? 

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

 

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.