Menü
https://leadergamer.com.tr/assassins-creed-humble-bundle-2017/
Nintendo Switch 4 Ocak 2017 19:59

GameStop’ta, Nintendo Switch ön siparişleri önümüzdeki günlerde başlayabilir

Bu söylenti kulağa oldukça mantıklı geliyor.


beyond_the_willow isimli Reddit kullanıcısının silmeden önce söylediğine göre, GameStop’ta Nintendo Switch için ön siparişler 13 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayabilir. Kullanıcının dediğine göre, GameStop’un geneline gönderilen bir elektronik postada, Amerika Birleşik Devletleri’nde, Nintendo Switch’in 13 Ocak 2017 tarihi itibariyle ön siparişlere açılması söylenmiş. Ayrıca, her mağazanın da ön sipariş sınırı olacak. Daha önceki bir haberimizde, Nintendo Switch’in £399 ya da €499 gibi fiyatlarla karşımıza çıkabileceğini belirtmiştik. Eğer bir tahminde bulunacak olursak, karşımızda duran fiyatlara bakarak, Amerika Birleşik Devletleri’nde de $600 ile $650 arasında bir fiyat etiketiyle karşımıza çıkabileceğini söyleyebiliriz.

Nintendo Switch GameStop

beyond_the_willow’un 2015 yılında, Hyrule Edition New 3DS XL ve Animal Crossing New 3DS ön siparişleri hakkında doğru bilgi vermiş olduğuna da şahitlik etmiştik. Her ne kadar 12 Ocak 2017’de düzenlenecek olan Nintendo Switch gösteriminden bir gün sonra ön siparişe açılması, söylentiyi mantıklı bir hale getirse de, kendisi tamamen bir söylentiden ibaret. Bütün umutlara rağmen bu söylentinin yanlış olma payını da göz önünde bulundurmalıyız.

Oyuncular olarak 2017 yılına gelmiş olmamıza rağmen Nintendo’dan, Sony ve Microsoft şirketlerine ait, PlayStation 4 ve Xbox One ile kıyaslanabilir özelliklerle bir konsol beklemek yanlış bir adım olurdu. Bilindiği üzere Nintendo, gerçekçi grafikler gibi görsel zevklere hitap eden bir şirket değil. İyi bir örnek olarak her ne kadar 2000 yılında teknik gücünü göstermek için yayımlanan Link ve Ganondorf kapışması ile kendilerine bir sürü yapımcıyı hayran bırakmış olsa da, karşımıza çizgi film kıvamında, The Legend of Zelda: Wind Waker gibi görsel açıdan çok tatlı hissettiren bir yapım ile çıkmışlardı. Günümüzde artan gerçekçi grafik isteğine ve beklentisine pek de uygun olmayan Nintendo, eski hayranlarına ve kendilerine özgü tarzlarına hep sadık kaldı.

Alper Dalan Editör