Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 24.08.2021

Lego oyunları ile bilinen Warner Bros E3 2019 etkinliğinde Lego Star Wars The Skywalker Saga oyununu duyurmuştu. 25 Ağustos günü başlayacak olan Gamescom etkinliğinde Lego Star Wars The Skywalker Saga gözükecek. Oyun, yeniden markalı LucasFilm Games etiketi altında piyasaya sürülen ilk Star Wars oyunlarından biri olacak. Oyunun detaylarını Opening Night Live sunumunda göreceğiz.

Geoff Keighley Twitter üzerinden haberi duyurdu.

Birden fazla ertelenmeye rağmen The Skywalker Saga bu sefer bizimle birlikte olacak. Sunucu Geoff Keighley, Twitter'da haberi paylaştı ve oyunun yeni bir fragmanıyla karşılaşacağımızı açıkladı. The Skywalker Saga ile ilgili haberler son aylarda neredeyse hiç yoktu. En son geçen sene Ağustos ayında görmüştük. İlk gecikmesinden sonra, çıkış tarihi tekrar ertelenmeden önce bu bahara taşındı. Söylentilere göre oyunu oynayan kişiler oyunun Sandbox tarzından olmasından oldukça memnun. TT Games oyunu ertelediğinde, "şimdiye kadarki en büyük" Lego oyunu yapmak istediğini açıklamıştı.

Oyun ayrıca birçok ekstra unsur içerecek, örneğin Lego Star Wars: The Skywalker Saga'nın Babu Frik dahil 300 karakter olarak oynamamıza izin verecek. Sadece bu değil, oyuncuların oyunları istedikleri sırayla oynayabilecekleri de doğrulandı. Bu nedenle, Star Wars'u çıkış sırasına, kronolojik sıraya veya tamamen rastgele bir sıraya göre deneyimlemeyi tercih ederseniz oyunun sizde bırakacağı etki daha artacaktır. Tabi oyunda tüm filmlerden bölümler olması boyutunun da ne kadar olacağını düşündürüyor.

Oyunun ne zaman piyasaya sürüleceğinden hala emin değiliz, bu yüzden umarım bu haftaki gösteri bir tarihle gelecek. The Skywalker Saga, adından da anlaşılacağı gibi üç üçlemeyi de kapsayacak. Yani 9 film. Oyunda dilediğiniz gibi dönemler arasında geçiş yapabileceksiniz. Oyunun PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S ve Switch için geliştirilmekte olduğunu unutmayalım. Duyuru fragmanına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=39GW7q75-E4

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.