SCUM için yeni ekran görüntüleri Gamepires tarafından paylaşıldı

SCUM için yeni ekran görüntüleri Gamepires tarafından paylaşıldı

Oyunun ilerlemesi, ekran görüntülerinden anlaşıldığı kadarıyla oldukça iyi.

Açık dünya hayatta kalma oyunlarının altın çağını yaşadığı bu dönemde, pek çok yeni ismin yükselişine tanık olmaya devam ediyoruz. Bunlardan birisi olmaya aday olan SCUM, yeni ekran görüntüleri ile karşımıza çıktı. Gamepires, oyunun yeni görüntülerini paylaşarak kaydettikleri ilerlemeyi oyunculara sunmuş ve beklentileri tazelemiş oldu.

SCUM için yeni ekran görüntüleri Gamepires tarafından paylaşıldı

Açık dünya hayatta kalma oyunlarını artık neredeyse herkes oynuyor ve özelliklerine hakim hissediyor. Gamepires, türe yeni bir soluk getirmeyi planladığı yeni oyununda karakter özelleştirmesini sınırlamayacak. Canlandırdığınız karakteri dilediğiniz gibi geliştirebilecek ve özelleştirebileceksiniz. Karakterinizin ilerlemesi, sahip olduğu silahlar ve oyun içerisindeki son durumu tamamen oyun tarzınıza ve size bağlı olacak.

Oyunun geçtiği adaya hükmedecek kadar güçlenmeniz mümkün, bunun önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Yetenekleriniz ve stratejinizi kullanarak adaya hakim olduktan sonra ortaklık yapmak isteyen oyunculardan stratejik hediyeler almaya bile başlayabileceksiniz. Yani SCUM bu noktada kendini diğer açık dünya oyunlarından uzaklaştırarak oyun dengelemesini oyuncuların eline bırakacak ve gerçekçi bir ortam oluşturacak. Gerçekçilikten bahsetmişken, Gamepires tarafından tüm hava şartlarının oyuncuları etkileyeceğinin belirtildiğinin de altını çizmemiz gerekiyor.

SCUM için yeni ekran görüntüleri Gamepires tarafından paylaşıldı

Oyunda bulunacak olan üslerin kontrolü de tamamen oyuncuların ve oyuncu yeteneklerinin elinde olacak. Bilgi bazlı yeteneklerden gücünü alacak olan üslerde, gerçek hayatta ne yapabiliyorsanız oyunda da yapabileceksiniz. Tüm özellikleri yani beslenme, metabolik hız ve vücut kütlesinden silah etkinliği, dövüş yeteneği ve güvenlik sistemlerine giriş özelliği gibi her şeyi kontrol edebileceksiniz.

Karakterinizin bütün bu insani özelliklere sahip olması, doğal olarak hastalık gibi durumları da getirecek. Yazımızın önceki bölümünde bahsettiğimiz gibi, su bile karakterimizi etkileyecek unsurlardan olacak. Yani çok fazla yağmurda kaldığımızda hastalanma ihtimalimiz ortaya çıkabileceği için kıyafetlerimizi de buna göre seçmemiz gerekecek. Unutmadan söyleyelim, yazımıza yerleştirdiğimiz görüntüler Gamepires tarafından paylaşılan yeni SCUM ekran görüntüleri.

SCUM için yeni ekran görüntüleri Gamepires tarafından paylaşıldı

Gamepires SCUM’ı ne oyunculara sunacak?

Oyunun henüz geliştirilme aşamasında olduğunun altını çizmiştik ve bu durum uzun bir süre boyunca değişmeyecek gibi görünüyor. Gamepires, içinde bulunduğumuz Ağustos ayında oyunu Steam Erken Erişim programına getirecek. Erken erişim sürümlerinden hoşlanmayan ve final oyunları bekleyenlerin ise uzun bir süre daha SCUM’ı yalnızca takip etmesi gerekeceğini düşünüyoruz. Oyuna dair daha fazla haber için bizleri takip etmeyi unutmayın.


SCUM
   Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın