Birçok Game of Thrones yıldızının kişisel iletişim bilgileri internete yayıldı

Birçok Game of Thrones yıldızının kişisel iletişim bilgileri internete yayıldı

Emilia Clark, Peter Dinklage ve Lena Headey gibi isimlerin telefon numaraları, ev adresleri gibi birçok bilgiden bahsediyoruz.

Son birkaç gündür hacklenen HBO sistemi bolca konuşuluyor. Öyle ki, bu sistemi hackleyen kişiler, yayımlanacak olan bir Game of Thrones bölümünü, ciddiyetlerini göstermek için birkaç gün önceden internete sürmüşlerdi. Bugün ise sistemi hackleyen kişilerin asıl amacı öğrenildi: Fidye. Sistemi hackleyenler, “İsteğimiz gayet net ve pazarlığa kapalıyız. Sızdırılan bilgilerin sonlanmasını istiyorsanız, istediğimiz fidyeyi ödeyeceksiniz. HBO, sadece market araştırması için 12 milyon dolar, Game of Thrones reklamları içinse 5 milyon dolar harcıyor. İstediğimiz fidyeyi de reklam için bütçe ayırır gibi düşünebilirsiniz.” şeklinde bir açıklama yaptı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Birçok Game of Thrones yıldızının kişisel iletişim bilgileri internete yayıldı

Ana akım basında sadede bu hacker arkadaşların, Game of Thrones bölümünü sızdırdığı belirtilmiş olsa da, aslında ortada daha fazlası var. Çünkü bahsettiğimiz bu fidyeyi isteyen arkadaşlar, HBO içerisinde geçen özel mailleri, HBO sistemine girmek için gereken özel yönetici şifrelerini, çalışan hesaplarını ve en önemlisi, HBO içerisinde bulunan birçok yıldızın iletişim bilgilerini sızdırdı. Yaklaşık 6 aydır bu sisteme girmek için uğraştıklarını ve bu uğurda 500 bin dolar harcadıklarını belirten grup, Emilia Clark, Peter Dinklage ve Lena Headey gibi yıldız isimlerin kişisel telefon numaralarını, özel ev adreslerini, mail adreslerini ve buna benzer birçok kişisel bilgiyi internet alemine yaydı.

Bahsettiğimiz bu hacker grubu, kendilerini bir suçlu olarak görmüyor. Kendilerinin yaptığı açıklamaya göre, bu sadede bir oyun ve para onlar için çok fazla bir şey ifade etmiyor. Bugüne kadar 17 büyük şirketin sistemine giren hacker grubu, sadece 3 şirketin fidye ödemediğini belirtti ve HBO tarafını tekrar tehdit etti. Son olarak hacker grubu, “HBO cephesinin şöhretinin bizim yüzümüzden düşmesini istemiyoruz. Biz, sadece onların gelirlerine partner olmak istiyoruz.” dedi.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha eski ama güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer bu oyunları oynayacak bir TV arıyorsanız, en iyi 4K Ultra HD televizyonlar yazımız sizleri bekliyor. Eğer PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız da var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.