Game of Thrones sezon finalindeki ışınlanmalar açıklandı!

Game of Thrones sezon finalindeki ışınlanmalar açıklandı!

Game of Thrones bomba gibi bir sezon finali yaptı. Yaptı yapmasına da, aklımızdaki bazı soruları cevaplayamadı...

Game of Thrones’un 6. sezon finali; bazılarına göre gelmiş geçmiş en iyi dizi bölümü, bazılarına göre ise muammadan geçilmeyen bir hengame. Jon Snow’un HBO tarafından; Rheagar Targaryen’den olma, Lyanna Stark’dan doğma olduğunun doğrulanmasından sonra aklımızda kalan bazı soru işaretlerini de dizinin yapımcısı Bryan Cogman cevapladı. Bu soru işaretleri; Arya Stark’ın Braavos’tan Riverrun’a, Varys’in ise Mereen’den Dorne’a ve sonra Martell’ler ve Tyrell’ler ile beraber tekrar Mereen’e, Khaleesi’nin yanına ışınlanması hakkında. Buyurun açıklamaları beraber okuyalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Capture

Sizlerin de yukarıdan görebileceği bu Twitter gönderilerinde Bryan Cogman tam olarak, “Bir süredir sorulduğundan dolayı açıklama ihtiyacı hissettim. Belli hikayelerin zaman çizgileri sürekli birbirini tutmak zorunda değil. Bu, Arya’nın 4 bölüm boyunca bir kayıkta olması gibi şeyleri engellemek için. Sorulardan bunaldığımı düşünenler varsa sorular beni bunaltmıyor. Kendimi 1. sezondan itibaren bütün olayları zamansal olarak aynı çizgide götürmeye zorladım. Ancak bunun dizinin hareketliliğini öldürdüğünü fark ettik. O yüzden böyle bir işe kalkıştık.” dedi.

Dizinin 7. sezonda 7, 8. sezonda 6 olmak üzere toplamda 13 bölümü kaldığını varsayarsak işlerin bu tarz bir hareket kazanması mantıklı gibi görünüyor. Ancak 5 yıldır tam tersinin yapılıp şimdi değiştirilmesi, üstelik bu değişimin olayların üzerine gereken vurguların üstünde durulmadan yapılması bize göre izleyiciyi çok yoran bir durum. Çünkü tekrar tekrar izlemesek; sezon finalinin son sahnesinde bırakın Martell ve Tyrell hanelerinin donanmasını, Khaleesi’nin arkasında duran Varys’i bile fark etmeyecektik. O sahne 8-10 saniye daha uzatılıp farklı hanelerin (Greyjoy, Martell ve Tyrell) gemiler üzerinde duran bayrakları, hatta hane başlarının kendileri bile gösterilebilirdi diye düşünüyoruz. Onun dışında Arya Stark ve Jaime Lannister’ın zamanlamaları o kadar dikkatimizi çekmedi. Çünkü Jaime, Riverrun’daki son sahnesinde açıkça orayı terk edip King’s Landing’e döneceğini belirtmiş, Arya ise finalden iki bölüm önce Westeros’a dönüşünü ayarlamıştı.

Sonuç olarak seneye hepimizi aksiyon dolu bir Game of Thrones bekliyor. İşler çığırından çıkacak hanımlar beyler. Ateş ve Buz’un şarkısı temposunu arttırıyor ve pek yavaşlayacak gibi de durmuyor. Şimdiden hazırlığınızı yapın.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.