Game Of Thrones seviyorsanız mutlaka oynamanız gereken 10 video oyunu

Game Of Thrones seviyorsanız mutlaka oynamanız gereken 10 video oyunu

Aslında video oyunu dünyasında Game of Thrones ile benzerlik gösteren birçok yapıt bulunuyor.

Tüm dünyada büyük bir merak ile takip edilen popüler TV dizisi Game Of Thrones, ülkemizde de seviliyor ve genelde birçok insan Game Of Thrones dizisinin bir bölümünü izledikten sonra, “Ya keşke şuna benzer bir oyun olsaydı da oynasaydım.” şeklinde bir düşünceye katılıyor. Siz bu şekilde düşündüğünüz zaman aklına Game Of Thrones benzeri bir video oyunu hemen gelmeyebiliyor ama kesinlikle piyasada bu tip oyunlar var ve bizler de bu yazımızda size o oyunlardan bahsedeceğiz. Listemizde sayacağımız bu 10 oyunda da Game Of Thrones evreni ile benzer birçok yön, sizi o evrende hissettirecek birçok öge bulunuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Game Of Thrones seviyorsanız mutlaka oynamanız gereken 10 video oyunu

Final Fantasy Tactics

20 Haziran 1997 tarihinde PlayStation için piyasaya çıkan Final Fantasy Tactics, 2007 senesinde bir de Remastered olarak Final Fantasy Tactics: The War of the Lions adı altında piyasaya sürülmüştü. Kingdom of Ivalice bölgesinde geçen bir senaryonun parçası oluyorsunuz bu oyunda. Peki, bu oyun ile bahsettiğimiz TV serisinin ne alakası var? Hemen söyleyelim, öncelikle senaryo temel olarak az çok benziyor ve yine Game of Thrones dizisinde olduğu gibi bu oyunda da birçok şaşırtmalı senaryo noktaları bulunuyor. En önemlisi ise, bu oyunun senaryosu gerçek bir olaydan alındı. Bu gerçek olay, aynı zamanda bahsettiğimiz TV dizisine de konuk oldu. Stark ve Lannister ailelerinin arasında geçen bazı olaylar, o bahsettiğimiz gerçek olaya dayanıyor.

Final Fantasy XII

16 Mart 2006 tarihinde sürüldü bu Final Fantasy oyunu da. Ayrıca bu oyun, bahsettiğimiz diğer oyun ile aynı bölgede geçiyor, sadece senaryo biraz daha düz, karanlık ve olgun. İyi karakterlerin amaçları, kötü karakterlerin neden kötü olduğu ve buna benzer birkaç öge daha Game of Thrones dizisi ile büyük benzerlik gösteriyor. Oynanış açısından olmasa bile senaryo açısından bu bahsettiğimiz iki Final Fantasy oyunu bence sizleri tatmin edecektir.

Souls Oyunları

Bu sefer biraz genelleme yapıp, direkt olarak Souls serisini ele alacağız. Yani Dark Souls ve Demon’s Souls. Ha tabii bir de üvey evlat Bloodborne. İşte bu oyunların evreni, dizisinin evreni kadar geniş ve karanlık. Senaryoda şaşırtıcı noktalar, düşmanlar konusunda da dizideki yaratıklara benzer düşmanlar bulunuyor. Evet, bir Game of Thrones deneyimi için kusursuz bir seri değil Souls ama denemeye değer.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Suikoden Oyunları

Souls serisi gibi Suikoden serisini de genel olarak ele alacağız. Suikoden serisi aslında birçok klasik rol yapma oyunundan farklı. Çünkü bu oyunun senaryosunda klasik gizli güçlü süper kötü karakterler veya meleksi iyi karakterler bulunmuyor. Bu serinin senaryosunda çöken devletler, gerçek savaşlar, politik mevzular ve ihanetler bulunuyor. Bir Game of Thrones sever, bir video oyunundan başka ne ister bilemiyoruz.

Game Of Thrones seviyorsanız mutlaka oynamanız gereken 10 video oyunu

XCOM Oyunları

XCOM ile Game of Thrones arasındaki bağı kurmaya çalışırken beyninizi yakmayınız. Çünkü çok fazla bağ yok, sadece hayal gücünüzü kullanarak bir dizi evrenini yaratabilirsiniz bu oyunda. Orijinal olarak XCOM’da bir uzaylı istilası görüyoruz, uzaylıları Walker yerine koyabilirsiniz. Ayrıca oyundaki karakterlerle oyuncuların bir bağ kurması oldukça kolay bu seride. Bu da Game of Thrones izlerken hissettiğiniz duyguları yaşamanızı sağlayabilir. Listemizin belki de en zayıf oyunu XCOM, fakat denemeye değer.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

The Elder Scrolls V: Skyrim

Bu oyunun listemizde olmaması imkansız. The Elder Scrolls V: Skyrim oyunculara sınırsız bir deneyim sunuyor. Oyuna yapabileceğiniz modlar bir yana, Undead Draugr ve White Walkers arasında da benzerlikler bulunuyor. Ejderhalar mı? İki yapıtta da var. Zaten eski dönemlerde geçen birçok açık dünya rol yapma oyunu oynayarak kendinize bir Game of Thrones deneyimi yaşatabilirsiniz diye düşünüyoruz.

Game Of Thrones – Telltale Games Series

Bu oyun hakkında bir şey söylememize gerek var mı? Direkt televizyon serisinin oyunu zaten. TV serisinden bildiğiniz birçok karakter oyunda bulunuyor. Birçok şaşırtıcı senaryo noktası, bol ölümler ve çok daha fazlası bu oyunda. Ayrıca Telltale Games oyunlarının senaryo temelli olduğunu düşünürsek, kendinizi sanki başka bir bölüm izliyor gibi düşünebilirsiniz.

Total War: Warhammer

Game of Thrones dizisinde olduğu gibi geniş çaplı savaşları, politikaları ve çok daha fazlasını seviyorsanız, herhangi bir Total War oyununu oynayabilirsiniz aslında ama Total War: Warhammer en iyi tercihiniz olacaktır.

Game Of Thrones seviyorsanız mutlaka oynamanız gereken 10 video oyunu

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Dragon Age: Inquisition

2014 senesinde PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkmış olan Dragon Age: Inquisition, size önerebileceğimiz en iyi ikinci modern oyun. Oyun içerisinde birçok ejderha ve gözünüzü alamayacağınız manzaralar bulunuyor, aynı dizide olduğu gibi. The Inquisitor olarak oynayacağınız bu oyunda rahatlıkla bir King in the North veya Nights Watch lideri gibi bir havaya kapılabilirsiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt

Önerebileceğimiz en iyi ve en modern oyun ise The Witcher 3: Wild Hunt. Bu oyunun evreni de aynı TV serisinin evreni gibi çok hoş detaylarla dolu. Eğer o TV dizisini izlerken saatin nasıl geçtiğimi anlamıyorsanız, The Witcher 3: Wild Hunt oynarken günlerin, hatta haftaların nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Ortalama 500 ile 600 saatlik bir deneyim sunuyor bu oyun ve içerisinde de TV serisi ile birçok benzerlik bulunduruyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve en iyi PlayStation 4 oyunu ile tanıştıralım: Uncharted Kayıp Miras inceleme. Eğer hikaye temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Call of Duty WW2 kapalı beta inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın