Game Informer, Uncharted: The Lost Legacy hakkında yeni bilgiler verdi

Game Informer, Uncharted: The Lost Legacy hakkında yeni bilgiler verdi

Bolca da senaryo ögelerinden bahsedildi ve çoklu oyuncu modu konuşuldu.

2017 senesinde, henüz bilmediğimiz bir günde çıkışını gerçekleştirecek olan bağımsız bir senaryo genişletme paketi, Uncharted: The Lost Legacy, geçtiğimiz gün olumsuz bir haberle karşımıza çıkmıştı. Geliştirici ekip, Uncharted: The Lost Legacy ardından serinin biteceğinin işaretini tekrar vermişti. Bugün ise ortaya daha olumlu haberler çıktı. Hayır, serinin geleceği hakkında yeni bir bilgi yok ama bu senaryo genişletme paketi hakkında Game Informer tarafından yayımlanan onlarca yeni bilgi var. Dilerseniz girişi çok uzatmadan, direkt olarak bu bağımsız paketin detaylarına geçelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR
Game Informer, Uncharted: The Lost Legacy hakkında yeni bilgiler verdi

Game Informer, Uncharted: The Lost Legacy hakkında yeni bilgiler verdi

Bildiğiniz üzere bu oyunda 2 ana karakterimiz var: Chloe ve Nadine. Yayımlanan bilgilere göre Nadine, ana oyundaki Sam’in rolüne benzer bir role sahip olacak. Bu noktada, eğer henüz öğrenmediyseniz hemen söyleyelim, bizler oyun içerisinde Chloe karakterinizi kontrol ediyoruz. Her neyse, bilgilerin devamına göre oyun ilerledikçe, iki karakter arasındaki bağ da değişiyor ve bu değişim, hem oynanışa, hem de senaryoya etki ediyor. Eğer serinin 4. oyununu oynadıysanız, bu genişleme paketinin senaryosu sizlere biraz daha, “Kişisel” gelebilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Geliştirici ekip, açıklamaların devamında oyunun büyüklüğüne değindi ve bu paketin, bu güne kadar yaptıkları en büyük bölüm olduğunu belirtti. Söylenene göre bu oyunun bölümü, ana oyundaki Madagaskar bölümünden oldukça büyük. Eğer 4. oyunu oynadıysanız, mutlaka hatırlarsınız Madagaskar bölümünü. Devasa bir açık dünyaya sahipti.  Ayrıca oynanış hakkında başka bir detay daha verildi. Söylenene göre karakterimiz, oyun içerisinde rastladığı birçok detayı, telefonuna kaydediyor. Sanırım bu mekanik, ana oyunda Nathan’ın not defteri gibi olacak. Bu arada, oyun içerisinde kullanılacak telefon da Xperia olacaktır herhalde.

d20161114_01_Surival_Web_Comps_Slide_Template_2000x790_7

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu oyunlarına gelen geri bildirimleri dinlediklerini belirten geliştiriciler, bu yüzden Uncharted: The Lost Legacy paketinde daha fazla bulmacanın olacağını fakat yardımcı karakterlerin, daha az yardım edeceğini belirtti. Ayrıca bu oyun ile seriye yepyeni bir mekanik de katılacak. Bu mekanik ise birçok RPG oyunundan hatırlayabileceğiniz, maymuncuk ile kapı açma. Bu mini oyun ile, paketin birçok ekstra içeriğine erişebiliyormuşuz. Örnek vermek gerekirse, özel diyaloglar, toplanabilir ögeleri ve özel karşılaşmaları söyleyebiliriz sanırım. Yani bu yeni mekanik, oyun içerisinde oldukça önemli olacak ve bizler de her kapıyı zorlayacağız sanırım.

Bol spoiler bulunduran bir bölüme geçmeden önce, senaryo hakkında ufak bilgiler de verdi geliştirici ekip. Söylenene göre bu oyun, serinin 4. oyunundan 6 ay sonrasında geçiyor ve serinin geçmişine ışık tutuyor. Ayrıca serinin oyunundaki bazı karakterler de, bu paket içerisinde minik rollere sahip olabilir. Yani oyunun bir bölümünde Sam, Drake veya diğer karakterleri görebiliriz. Şimdi dilerseniz, spoiler içeren bölüme geçelim. Uyardık efendim sizi. Sonra, vay efendim neden spoiler verdiniz demeyiniz. Spoiler içeren kısım, aşağıdaki görselden itibaren başlamakta.

SPC_Red_Door_1920x1080-1

Game Informer değil de, bu sefer IGN cephesinden gelen açıklamalara göre, Uncharted: The Lost Legacy aslında karakter olarak Sam ve Sully karakterlerini içerecekti ama iki karakter de biraz yaşlı olduğu için, bu durum geliştiricileri biraz limitledi. Ayrıca ekip, Nathan’ın da geçmişine tekrar baktı ve geçmişte, keşfedilecek bir noktanın olmadığını söyledi. Yani bu paket için Nathan karakteri de bayağı bir düşünülmüş herhalde. Bir de, eğer ana oyunu bitirdiyseniz, bilirsiniz. Nadine, Shoreline ekibini kaybetmişti ve hazine ile kaçmıştı. Peki, şimdi neden burada ve tek başına? Bu sorunun cevabını, oyun içerisinde bulabileceğiz. Son olarak söyleyelim, oyun tamamen Hindistan içerisinde geçiyor. Başka bölgeler bulunmuyor.

Şimdi vermeye devam edeceğimiz bilgiler yine Game Informer cephesinden değil, IGN tarafından olacak. Bu bilgilere göre oyundaki ana düşmanımızın adı Asev ve kendisi bir paralı asker. Ayrıca Chloe karakteri, Nathan gibi ünlü olma çabasında. Bu durum, büyük bir ihtimalle oyun içerisinde büyük bir yer kaplayacak. Bu konu ardından bahsedilen şey ise, oyunun çoklu oyuncu modu oldu. Söylenene göre Uncharted: The Lost Legacy içerisinde bir çoklu oyuncu modu olacak ve bu mod, ana oyunun çoklu oyuncu moduna ve eşli oyuncu moduna bağlı olacak. Oyun modu haricinde, oyunda kontrol edeceğimiz karakterin hareketleri hakkında da açıklama yapıldı. Açıklamalara göre karakterimiz, Nathan gibi tırmanamıyor ve dövüş sanatları bilmiyor. Yine de dövüşebiliyor. Ayrıca oyun içerisinde Nadine ve Chloe için 1’den fazla kıyafet bulunuyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.