Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 18.07.2021

İlk olarak 11 Haziran 2021’de Nintendo eShop’ta piyasaya sürülen ve inceleme yazısını yazmış olduğumuz Game Builder Garage, 10 Eylül 2021’den itibaren Avrupa’daki perakendecilerde kutulu olarak sunulacak. Game Builder Garage’ı denemek isteyen hevesli oyun yaratıcıları için Nintendo eShop’tan ücretsiz bir demo sürümü indirilebilir.

Game Builder Garage kutulu sürümü 10 Eylül 2021’de çıkıyor

Oyunculara adım adım rehberlik eden bir dizi etkileşimli ders içeren Game Builder Garage, herkesin Nintendo’daki zihinlerden video oyunu yaratmanın temel kavramlarını önceden deneyim gerektirmeden öğrenmesine olanak tanır. Bu dersler sayesinde oyuncular, Nodon adlı renkli yaratıkları yerleştirerek ve onları birbirine bağlayarak sıfırdan nasıl oyun kuracaklarını keşfedecekler. Game Builder Garage’da her biri kendi benzersiz işlevine ve eşleşecek bir kişiliğe sahip düzinelerce Nodon var.

Nodon’un yardımıyla, herkes eğlenceli, erişilebilir ve görsel merkezli bir şekilde sunulan programlama konseptleriyle boş bir sayfadan çalışan video oyunu prototipine kısa sürede geçebilir. Oyuncular derslerde ilerledikten sonra, Serbest Programlama modunda kendi oyun fikirlerini hayata geçirmeye başlamak için iyi bir donanıma sahip olacaklar. Hem derslerde hem de Ücretsiz Programlamada, bir düğmeye basit bir şekilde basarak programlama ekranı ile oyun ekranı arasında geçiş yapmak mümkündür, böylece hevesli içerik oluşturucular programlamalarını kurcalayabilir ve fikirlerini oyunda hızlı bir şekilde test edebilir.

Biraz ilham almak isteyen herkes internet üzerinden veya yerel bir kablosuz bağlantı aracılığıyla arkadaşları ve ailesiyle oyun takası yapabilir ve oyun indirebilir. Bu, oyuncuların kendi kreasyonlarından bazılarını sergilemeleri ve aynı zamanda başkaları tarafından oluşturulan oyunları kontrol etmeleri için harika bir yol olabilir. İndirilen oyunları Ücretsiz Programlama modunda incelemek ve böylece kullanılan programlama üzerindeki perdeyi aralamak bile mümkündür – oyuncuların birbirlerinin oyunlarını incelemesi ve yeni numaralar öğrenmesi için harika bir yol.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.