Gabe Newell dijital mağazalar arası rekabetin iyi olduğunu düşünüyor

Gabe Newell dijital mağazalar arası rekabetin iyi olduğunu düşünüyor

Tabii, kısa vadede çirkin olduğunun da altını çizdi.

Önce Half-Life serisi ile hayatımızda büyük bir yer edindikten sonra Steam platformu ile iyice yerleşmiş olan Valve ekibi, önemli açıklamalarda bulundu. Valve ekibinin CEO koltuğunda oturan Gabe Newell, oyun endüstrisi için dijital oyun mağazaları arası rekabetin iyi olduğunu söyledi. Tabii, her ne kadar kısa vadede çirkin olsa da, uzun vadede iyi bir şey olduğunu söyledi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Gabe Newell, Edge dergisi ile yaptığı konuşmada, Epic Games mağazası ile aralarında olan rekabet ile ilgili duygularını dile getirdi. Verdiği bilgilere bakacak olursak, Epic Games mağazasının attığı adımlardan dolayı rahatsız olmuyor. Tam tersine, bir rekabetin olmasının iyi bir şey olduğunu söylüyor.

Gabe Newell’ın açıklamaları arasında, “Oyun mağazalarının rekabeti herkes için muhteşem. Bizi dürüst tutuyor, herkesi dürüst tutuyor.” cümlesi de bulunuyor. Daha sonrasında ise, “Fakat, kısa vadede çirkin olabiliyor.” şeklinde de devam etti.

Yani, söylediklerine bakacak olursak, her ne kadar çirkin gibi görünse de, aslında dijital oyun pazarını düzene sokan bir durum. Bunun karşısında bir adım atmıyor olmaları da hala ilgi çeken bir nokta.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.