Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 28.09.2018

Bazı olaylar olur ve bayrakları asma ihtiyacı hissederiz ya? İşte bu haberimiz de, tam olarak o cins olaylardan birini anlatan bir haber. Frogwares ekibi, bildiğiniz üzere The Sinking City isimli bir oyun üzerinde çalışıyor. Oyun içerisindeki Oakmont’u yaratmaya çalışan The Sinking City geliştiricileri, Unreal Engine 4 oyun motoru içerisinde kendi bölüm editörlerini hazırladılar. İşin daha da ilginç kısmı ise, 1 günlük çalışma süresi olan 8 saat içerisinde İstanbul haritası yaparak, bölüm editörlerinin gücünü göstermek istediler.

Frogwares, The Sinking City bölüm editörü ile İstanbul haritası yaptı

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video, haberimize konuk olan The Sinking City geliştiricisi Frogwares tarafından yayımlandı. 4 dakika gibi bir uzunluğa sahip olan videoda, bölüm editörünün gücü gösteriliyor. The Sinking City bölüm editörü ile İstanbul’un küçük bir bölümünü nasıl harita haline getirdiklerini izleyebilirsiniz. Frogwares ekibinin, The Sinking City bölüm editörü ile İstanbul haritası yapmasının bir diğer sebebi olarak da, bölüm editörünün gücünü göstermek olduğunu söylemiştik. Zira, geliştirici ekibin planları arasında bölüm editörünü oyunculara sunmak da bulunuyor.

21 Mart 2019 tarihinde çıkacak olan The Sinking City geliştirici ekibinin CEO’su Wael Amr, “The Sinking City çıktığında, bu teknolojiyi de, diğer geliştiriciler, eğitim enstitüleri ve hatta hobiciler bile kullanabilsin diye çıkaracağız. Araç, oyunumuzun geliştirilmesi konusunda paha biçilemez bir değere sahipken, diğerlerinin potansiyel olarak onunla neler yaratabileceğini sadece hayal edebiliyorum.” diyerek bu konudaki açıklamasını da resmi olarak yaptı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.