Fotogrametri teknolojisi, The Elder Scrolls V: Skyrim içerisinde kullanılmaya başlandı

Fotogrametri teknolojisi, The Elder Scrolls V: Skyrim içerisinde kullanılmaya başlandı

Tabii ki modlar sayesinde fakat fotogrametri, oyunu kusursuz yapıyor.

Günümüzdeki birçok video oyununda, donanımsal konulardan ötürü kullanılmayan fotogrametri teknolojisi, modlar aracılığı ile bir açık dünya ve rol yapma oyunu olan The Elder Scrolls V: Skyrim içerisinde kullanılmaya başlandı. Renthal311 tarafından geliştirilen bu mod sayesinde, oyun içerisindeki birkaç kaplama 2K ve 4K çözünürlüklerinde, fotogrametri teknolojisi ile oluşturuldu ve oyunun grafikleri adeta seviye atladı. Eğer dilerseniz görsellerini hemen aşağıdan görebileceğiniz bu modu sizler de indirebilirsiniz ama kötü bir haberimiz var. Bu mod şimdilik oyun içerisindeki 3 kaplamanın görünümünü değiştiriyor. Çünkü mod henüz çıktı, test aşamasında ve fotogrametri teknolojisi ciddi anlamda uğraştırıcı bir şey.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fotogrametri teknolojisi, The Elder Scrolls V: Skyrim içerisinde kullanılmaya başlandı

Mod geliştiricisi tarafından yapılan açıklamalara göre The Elder Scrolls V: Skyrim için geliştirilen bu mod, günümüz video oyunu sektörü standartlarına uygun bir şekilde hazırlandı ve optimize edildi. Yani, eğer uğraşılırsa veya gerekli destek sunulursa, mod yapımcısı gelecekte piyasaya sürülecek olan oyunlar için bu teknolojinin oldukça uygun olduğunu gösteriyor. Tabii bu mod sadece 3 kaplamayı değiştiriyor, komple bir oyunun baştan sona bu teknoloji ile geliştirilmesi, muhtemelen geliştirilme süreci sırasında problemler çıkartacaktır.

The Elder Scrolls V: Skyrim hakkında daha önce de, “Günümüz rol yapma oyunlarında birçok yemek ile karşılaşıyoruz. Sadece tek bir tık ile yiyebildiğimiz bu yemekler bazen bizlere can veriyor, bazen de farklı değerlerimizi yükseltiyor. Tabii oyunlardaki yemekler sürekli makarna, döner, et, tavuk, ıspanak gibi şeyler olmuyor. Bazen çok ilginç yemekler ile karşılaşabiliyoruz. Bu tip yemeklere genelde sıfırdan oluşturulmuş video oyunu evrenlerinde rastlıyoruz. Mesela The Elder Scrolls V: Skyrim içerisinde bolca farklı yemek bulunuyor. Bir kitap yazarı ve aşçı da The Elder Scrolls V: Skyrim içerisindeki yemekleri, gerçek dünyamıza uyarlayarak bir yemek kitabında toplamaya karar verdi.” demiştik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.