Forza X, Forza patronu tarafından yalanlandı

Forza X, Forza patronu tarafından yalanlandı

En azından sadece logo yalanlandı.

Geçtiğimiz gün sizlere bir haber sunmuştuk ve bu haberde, bir Forza X oyunundan bahsetmiştik. Bu oyundan bahsederken de tam olarak, “Henüz nereden geldi, ne zaman geldi, kim tarafından getirildi bilinmiyor fakat 4chan üzerinde, bir Forza X görüntüsü paylaşıldı. Sizlerin de hemen aşağıdaki görselden görebileceği bu görüntü, görünüşe bakılırsa büyük bir toplantı sırasında, gizlice çekildi. Görseldeki ekranın üst tarafında, oldukça açık bir şekilde Forza X ismini görebiliyoruz ve aşağı tarafta da, görüntülerin direkt oyun içi olduğu belirtiliyor. Yani, o ekranda her ne gösteriliyorsa, bir oyun. Peki, Forza X ne olabilir? Project Scorpio ile bir alakası var mıdır? Dilerseniz bunları haberimizin detaylarında tartışalım.” demiştik. Görseli sızdırılan bu oyun, ne yazık ki sahte çıktı. En azından logo sahte çıktı efendim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Sizlerin de hemen yukarıdaki Twitter gönderisinden görebileceği gibi, Forza serisinin geliştirici ekibi olan Turn 10 Studios patronu Alan Hartman, böyle bir logoya asla onay vermeyeceğini söyledi. Yani, en azından oyunun logosu yayımlandı. Bu da aklımıza bazı teoriler getirdi. Alan Hartman, oyunu tamamen yalanlamadığı için, bizce bu yapıt tamamen gerçek. Logonun yalanlanma sebebi ise, büyük bir ihtimalle bu ismin geçici bir isim olması ve logonun da bundan ötürü geçici olması. Yoksa bir stüdyonun başkası, böyle bir söylenti hakkında cevap verirken sadece logo hakkında konuşmazdı, değil mi?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Potansiyel bir yeni Forza oyunu hakkında, bir önceki haberimizde, “Yukarıdaki ekranda görünen bu oyun, büyük bir ihtimalle yeni bir, serinin en yeni oyunu için genişleme paketi olabilir. Bildiğiniz üzere o oyun için, 1’den fazla genişleme paketi piyasaya sürülecekti fakat bugüne kadar sadece 1 adet genişleme paketi gördük. Yani, bu gösterilen görüntüler, ikinci bir genişleme paketine ait olabilir. Fakat o zaman neden farklı bir isimde logo kullanılsın? Oyunun ilk genişleme paketinde böyle bir şey yapılmamıştı. İşte tam da bu noktada, insanın aklına yeni bir oyun geliyor. Forza serisi, bildiğiniz gibi oldukça geniş bir seri ve bu serinin içerisinde birçok da alt seri bulunuyor. Yani bu oyun da, yeni bir alt serinin oluşumu olabilir. Çünkü Forza Horizon X demiyor görselde.” demiştik ve Project Scorpio ile olan bağından bahsetmiştik.

Forza X, Forza patronu tarafından yalanlandı

Project Scorpio hakkında ise, “Tüm söylentilerden en önemlisi ise, bu oyunun Project Scorpio çıkışı için hazırlanıyor olabilme ihtimali. Bildiğiniz üzere, Microsoft ekibinin yeni konsolu, 2017 sonunda piyasaya sürülecek ama konsolun çıkışında, konsolda hangi oyunlar bulunacak, henüz bilmiyoruz. Tabii ki Xbox Play Anywhere sayesinde birçok Xbox One ve Windows 10 oyunu, Project Scorpio destekli olacaktır fakat oyuncuların beklediği, o konsola özel olan bir oyun. Sonuçta, konsolların mantığı bu değil mi? Microsoft da bu yüzden, yeni bir Forza oyunu hazırlıyor olabilir Project Scorpio için. İşte bu noktada, bambaşka bir söylenti daha ortaya çıkıyor: Project Scorpio konsolunun gerçek ismi.” demiştik.

Project Scorpio konsolunun asıl ismi hakkında da, Xbox X, Xbox Scorpio X gibi tahminlerimiz, hatta bu yönde de söylentiler vardı fakat oyunun ismi gerçekten Forza X değilse, konsolun da böyle bir ismi olmayacaktır diye düşünüyoruz. Yine de Microsoft farklı bir hareket ile herkesi şaşırtabilir. Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyun gerçek mi?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.