Forza X göründü

Forza X göründü

Project Scorpio konsolunun çıkışı için hazırlanan yeni bir Forza oyunu olabilir mi acaba?

Henüz nereden geldi, ne zaman geldi, kim tarafından getirildi bilinmiyor fakat 4chan üzerinde, bir Forza X görüntüsü paylaşıldı. Sizlerin de hemen aşağıdaki görselden görebileceği bu görüntü, görünüşe bakılırsa büyük bir toplantı sırasında, gizlice çekildi. Görseldeki ekranın üst tarafında, oldukça açık bir şekilde Forza X ismini görebiliyoruz ve aşağı tarafta da, görüntülerin direkt oyun içi olduğu belirtiliyor. Yani, o ekranda her ne gösteriliyorsa, bir oyun. Peki, Forza X ne olabilir? Project Scorpio ile bir alakası var mıdır? Dilerseniz bunları haberimizin detaylarında tartışalım.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Forza X göründü Project Scorpio

Yukarıdaki ekranda görünen bu oyun, büyük bir ihtimalle yeni bir, serinin en yeni oyunu için genişleme paketi olabilir. Bildiğiniz üzere o oyun için, 1’den fazla genişleme paketi piyasaya sürülecekti fakat bugüne kadar sadece 1 adet genişleme paketi gördük. Yani, bu gösterilen görüntüler, ikinci bir genişleme paketine ait olabilir. Fakat o zaman neden farklı bir isimde logo kullanılsın? Oyunun ilk genişleme paketinde böyle bir şey yapılmamıştı. İşte tam da bu noktada, insanın aklına yeni bir oyun geliyor. Forza serisi, bildiğiniz gibi oldukça geniş bir seri ve bu serinin içerisinde birçok da alt seri bulunuyor. Yani bu oyun da, yeni bir alt serinin oluşumu olabilir. Çünkü Forza Horizon X demiyor görselde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Tüm söylentilerden en önemlisi ise, bu oyunun Project Scorpio çıkışı için hazırlanıyor olabilme ihtimali. Bildiğiniz üzere, Microsoft ekibinin yeni konsolu, 2017 sonunda piyasaya sürülecek ama konsolun çıkışında, konsolda hangi oyunlar bulunacak, henüz bilmiyoruz. Tabii ki Xbox Play Anywhere sayesinde birçok Xbox One ve Windows 10 oyunu, Project Scorpio destekli olacaktır fakat oyuncuların beklediği, o konsola özel olan bir oyun. Sonuçta, konsolların mantığı bu değil mi? Microsoft da bu yüzden, yeni bir Forza oyunu hazırlıyor olabilir Project Scorpio için. İşte bu noktada, bambaşka bir söylenti daha ortaya çıkıyor: Project Scorpio konsolunun gerçek ismi.

Project Scorpio konsolunun asıl ismine geçmeden önce, küçük bir detay daha sunmak istiyoruz. Forza serisinde bildiğiniz üzere şu an 9 oyun var. X ise, Roma rakamlarında 10’u temsil ediyor. Yani Microsoft, Forza X ile tüm seriyi, tek bir isim altında devam ettirmeyi düşünüyor olabilir. Çünkü ana seri altında, 3 farklı alt seri bulunuyor. Forza X, yani Forza 10, tüm seriyi tek bir çatı altında toplayabilir Project Scorpio ile. Peki, bu konsolun adının, bu oyun ile ne alakası var? Birçok oyuncuya göre, bu oyunun isminde bulunan X, aynı şekilde konsolda da bulunacak. Microsoft, bu şekilde bir bağ oluşturmak istiyor. Yani yeni Microsoft konsolunun adı, Xbox X, Xbox Scorpio X şeklinde bir şey olabilir. Microsoft ekibinden bekleriz, çünkü kendilerinin oldukça farklı bir isim anlayışı var. Xbox, Xbox 360, Xbox One…

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.