Forza Horizon geliştirici ekibi, Fable 4 oyunu üzerinde çalışıyor olabilir

Forza Horizon geliştirici ekibi, Fable 4 oyunu üzerinde çalışıyor olabilir

Gerçek olabilir.

Forza Horizon serisinin geliştirici ekibi şu an ikiye ayrılmış durumda, bu bir gerçek. İşin söylenti tarafında ise, Forza Horizon ekibinin bir yarısı şu an Forza Horizon 4 üzerinde çalışıyor ve bu oyunun Japonya’da geçmesi planlanıyor. Bu geliştirici ekibin diğer yarısı ise henüz duyurulmamış, açık dünya, rol yapma ve aksiyon temelli bir video oyunu üzerinde çalışıyor. Bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre, geliştirilen bu açık dünya-RYO, aslında Fable 4 olabilir. İlk olarak 2004, son olarak da 2017 senesinde karşımıza çıkmış olan bu seri, 4. oyunu ile büyük bir merakla bekleniyordu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Forza Horizon geliştirici ekibi, Fable 4 oyunu üzerinde çalışıyor olabilir

Öncelikle söyleyelim, birazdan bahsedeceğimiz bilgileri ortaya çıkaran ekip, Wccftech. Bu ekip, bahsettiğimiz konu hakkında birçok araştırma yaptı. Hatta öyle ki, ekip eski bir Lionhead geliştirici ile iletişime geçmeyi bile başardı. Bu eski Lionhead geliştiricisi, Fable 4 oyununu kimin geliştirdiğini bildiğini söyledi. Ardından da bu geliştirici ekibinin Brighton’da olmadığını belirtti. Çünkü Brighton bölgesinde böyle bir projeyi üstlenebilecek kadar kaynaklı bir stüdyo bulunmuyor.

Bu kişinin, böyle bir açıklama yapmasının sebebi ise, bahsedilen bölgede bir Microsoft stüdyosu bulunuyor olması. Bu stüdyonun adı Electric Square ve kendileri şu an bir video oyunu geliştiriyor. Bu video oyununun ne olduğu bilinmiyor ama açıklamalara bakacak olursak, bu oyun Fable 4 de olmayacak. İşin en ilginç yanı ise, Electric Square haricinde İngiltere’de sadece 1 büyük stüdyonun kalmış olması. O stüdyo da haberimizin başında bahsettiğimiz Forza Horizon geliştirici ekibi zaten. Bu da demek oluyor ki, Forza Horizon geliştirici ekibinin ikinci yarısı gerçekten Fable 4 yapıyor olabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın