Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 25.08.2021

Geliştiriciliğini Playground Games'in yaptığı Forza Horizon 5 için az bir süre kaldı. 2 ay önce duyurulan Forza Horizon 5 için yeni detaylar ve biri oynanış olmak üzere 2 tane fragman yayınlandı. Fragmanlarda oyunun grafikleri gözümüzü alırken Mike Brown oyunun kapağında kullandığı araçların detaylarını paylaştı.

Mercedes AMG ONE göz kamaştırıyor.

Fragmanda Ford Bronco Badlands'i bir uçaktan La Gran Caldera yanardağı üzerine düştüğünü gösteren sahneler gözüktü. Meksika'nın manzaraları tam anlamıyla muazzam. Görüntüler tam anlamıyla görsel şölen niteliğinde. Mercedes AMG ONE hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, oyunun direktörü Mike Brown açıklamalar yaptı. "ilk kez bir otomobilin pistten sokağa neredeyse Formula 1 hibrit teknolojisine sahip olan Mercedes AMG ONE ve gücünü oyunculara sunan aracı ortaya çıkarmaktan heyecan duyuyoruz. Fragmanda gösterilen Mercedes'in sesinin, Mercedes F1 aracının sesine benzediğini de ek olarak belirtmek isteriz. Bu araç size Meksika'nın sokaklarını ve yollarını benzeri görülmemiş bir şekilde keşfetmenize izin verecek." Ek olarak oyunun Meksika'da geçtiğini hatırlamak gerekebilir. Bu demek oluyor ki oyunda bol bol çöl yarışları görebiliriz. Ford Bronco Badlands aracı da bize bunu kanıtlamış oluyor.

Yönetmen Mike Brown'a göre geliştirici ekip, Forza Horizon 5'in "yüzde 50 daha büyük" olduğunu açıklamıştı. Önceki oyunlar gibi mevsimler önemli olacak. Fakat bu oyunda ek olarak toz fırtınaları ve tropik fırtınalar görebileceğiz. Ek olarak sunumda Forza Horizon 5'e özel olan Xbox controller gözüktü. Detaylarına şu sayfadan ulaşabilirsiniz.  Tasarımcılar bunun için, Horizon Festivali sırasında gün boyunca patlayan havai fişeklerden ilham aldılar.

Forza Horizon 5, 9 Kasım'da PC, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkıyor. Oyuna daha erken sahip olmak istiyorsanız Deluxe ve Premium sürümler 5 Kasım'da erken erişim hakkı kazanıyor . Ek olarak oyunun Game Pass'e dahil olduğunu unutmayın. TR fiyatı için Steam ve Microsoft Store'a göz atabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.