Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ferhat Can Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 15.06.2021

Microsoft’un sevilen ve türünün lideri olan açık dünya yarış oyunu serisi Forza Horizon 5 duyuruldu ve çıkış tarihi de verildi. 9 Kasım 2021’de çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca oyun çıkışının ilk haftasında Xbox Game Pass’e dahil olacak. Meksika’da geçecek olan oyun muhteşem doğa olaylarını içerecek. Karlı kaplı alanlar, yemyeşil doğa, kum fırtınaları ve aktif yanardağ yarış sırasında manzaramız olacak. Forza Horizon  yönetmeni Mike Brown, “Forza Horizon 5, şimdiye kadar inşa ettiğimiz en büyük, en eğlenceli ve en güzel açık dünya.’’ dedi.

Forza Horizon 5 çıkış tarihi 9 Kasım 2021

Fragmanında gösterilenlere göre, oyuncular Meksika’nın muhteşem görünen açık dünyasında sadece dolaşmayacaklar, aynı zamanda ilerlemeler için ana görevlerin yanı sıra sayısız yan görevde yapabilecekler. Oyunda Events Lab adında yeni bir mod gelecek. Bu mod ile kendi yarışlarınızdan kurallarınıza kadar birçok şeyi özelleştirebileceksiniz. Battle Royale’den ilham alan yarış modu The Eliminator gibi modlar, yeni oyunun aynı şekilde birer parçası olacak. Ayrıca, oyun birçok küçük oyunlar da içerecek.

Yeni ışın izleme ve aydınlatma teknolojisi ile bir araya gelen Forza Horizon 5, bizlere güzel bir deneyim yaşatacak gibi duruyor. Forza Horizon 5, 5 Kasım 2021’de oyuna erken erişim sağlayan Standart, Deluxe ve Premium sürümlerinde sunulacak. Game Pass oyuncuları Standart sürüme erişebilecek. Oyun 9 Kasım’da PC, Xbox One ve Xbox Series X|S’e geliyor. Henüz sistem gereksinimleri açıklanmadı fakat fragmandan gördüğümüz kadarıyla yeni nesil sistemleri zorlayacak.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.