Menü
https://leadergamer.com.tr/nintendo-snes-mini-2017/

Forza Horizon 3

Yapımcı Playground Games
Dağıtımcı Microsoft Studios
Tür
Çıkış Tarihi 23 Eylül 2016
Forza Horizon 3 , Project Scorpio 19 Nisan 2017 19:37

Forza Horizon 3, yalnızca bir kişi ile Project Scorpio için uyarlandı

Yalnızca 1 kişi, oyunu 4K çözünürlükte 60 FPS’te çalışacak şekilde uyarladı.


Oyunların performansını geliştirmek ve bir platformdan diğerine uyarlamak, geliştiricilerin günlerini veya bazı durumlarda aylarını bile alabiliyor. Muhteşem kalitedeki grafikleri ve oyuncuları etkilemeyi başaran oynanışı ile, son zamanların en üst seviye yarış oyunlarından olan Forza Horizon 3 için ise bu olaylar biraz farklı gelişmiş. 4K çözünürlükte 60 FPS deneyimi vaat eden Project Scorpio, bu vaatleri ünlü yarış oyunu için de koruyor. Oyun, yalnızca bir kişi tarafından Project Scorpio gereksinimleri için uyarlandı.

Project Scorpio Forza Horizon 3

Geliştiricilere göre, Forza oyunları tarafından kullanılan ForzaTech oyun motorunun Project Scorpio konsoluna uyarlanması oldukça kolay. Bu kolaylık sayesinde uyarlamayı Forza Horizon 3 için yapmak ise yalnızca iki gün aldı, haftalar veya aylar değil. Eurogamer tarafından bizler ile paylaşılan bu bilgilerde yalnızca bir eksik bulunuyor, o da bütün işlemin sadece bir kişi tarafından yapıldığı. Gamasutra tarafından paylaşılan yazıda gün yüzüne çıkan bu gerçek, hepimizi şaşırtmaya yetti. Oyunun geliştiricisi Turn 10 Studios yalnızca Microsoft mühendisi Mat Lee’nin çalışmalarıyla ilerledi ve oyun iki gün içerisinde Project Scorpio’ya uyarlandı.

Oyunun bu konsolda 4K çözünürlükte ve 60 FPS’te çalıştığını da unutmamak gerekiyor tabii ki. Turn 10’un yazılım mimarı ise yaşananları, “Xbox’ın Direct3D takımından Matt Lee, elinde bir kutu dolusu parça ile çıkageldi. Yalnız bir anakart, hata ayıklama adaptörleri ve sürücüleri alarak masasının üstünde kurdu.” şeklinde anlatmaya başlıyor. Matt Lee’nin alışkanlıkları sebebiyle çalışma ortamının oldukça düzensiz olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu işin haftalar sürmesini beklemelerine rağmen, yalnızca iki gün aldığını da ekliyor. Matt Lee, oyunu Project Scorpio için 4K çözünürlükte ve 60 FPS’te çalışır hale getirmek yalnızca için yalnızca iki güne ihtiyaç duydu. Bunun, oyun dünyasında yaşanan en ilginç gelişmelerden olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, en iyi PlayStation 4 oyunları listemize, “Yeni Windows 10 oyun modu nasıl kullanılır? Nasıl çalışır? Ne işe yarar?” başlıklı yazımıza ve FIFA 18 hakkında bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz.

Yaşar Baturalp Editör