Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 02.01.2018

PlayerUnknown’s Battlegrounds, 2017 senesinin en akılda kalan oyunlarından birisi olurken çok oyunculu hayatta kalma türünde yeni yapımların da pastadan pay almak adına piyasaya çıkmayı sürdürdüğünü biliyoruz. Hemen hiçbir oyun PlayerUnknown’s Battlegrounds kadar ilgi odağı haline gelmese dahi türün başarılı örneklerinden Fortnite, diğer hayatta kalma oyunlara göre daha sağlam bir yapıya sahipti. Epic Games tarafından geliştirilen Fortnite için yapılan destek çalışmaları ise sürmekte. Oyunu kaderine bırakmak istemeyen ve güçlü rakibi karşısında ayakta durmasını sağlamak isteyen yapımcılar, 2 Ocak 2018 tarihinde yayımlayacakları bir güncellemeyle Fornite’a yenilikler eklemeyi planlıyorlar. Gelecek güncellemeyle oyuna susturuculu bir tabanca ve sınırlı süreli bir gizlilik modu ekleniyor.

Fortnite için susturuculu silah güncellemesi ve sınırlı bir mod geliyor

Susturuculu tabanca epik ve efsanevi isimleriyle, nadir olarak bulunabilecek iki sürüm içerecek. Oyun içerisinde hazine sandıklarında, kazanılan ganimetlerde veya harita üzerindeki herhangi bir noktada bulunabilecek.  Sneaky Silencers modu ise sınırlı bir süre için oyuncuların beğenisine sunulacak ve tahminlerimize göre geri bildirimlere göre düzenlenerek ilerleyen zamanlarda, sürekli bir mod haline getirilecek. 5 Ocak 2018 tarihinde başlayacak olan Sneaky Silencers modu 8 Ocak 2018 tarihinde sona erecek. Mod içerisinde hafif makineli tüfekler ve tabancaların yükseltilmemiş halleri kullanılırken, oyundaki tuzaklar devre dışı bırakılacak.

Haberin başlarında söylediğim gibi PlayerUnknown’s Battlegrounds ve benzeri oyunlara ilgi, 2017 senesinde oldukça artmıştı. Bu biraz da Overwatch’ın 2016 senesinde kazandığı beğeniyi ve benzer oyunların çıkışını hatırlatıyor. Geliştirici ekiplerin, piyasaya sürdüğü oyunların arkasında durduğunu, oyunları daha iyi yapmak adına çaba sarf ettiklerini görmek de güzel açıkçası. Umarız bu gelişmeler oyuncunun cüzdanından ziyade oyuncunun beğenisini cezbetmek adına yapılmaya devam eder. Bakalım 2018 senesinde hangi oyunlar ve oyun türleri, beklenmedik derecede aşırı ilgiyi üstlerine çekecekler.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.