Fortnite gibi oynaması ücretsiz oyunlar, Switch Online aboneliği gerektirmeyecek

Fortnite gibi oynaması ücretsiz oyunlar, Switch Online aboneliği gerektirmeyecek

Oynaması ücretsiz oyunlar için abonelik gerektiren bir tek Xbox Live kaldı.

Epic Games, Fortnite’ı oynaması ücretsiz olarak oyunculara sunarak adeta battle royale oyunlarının lideri haline getirdi. Fortnite, oynaması ücretsiz olması sayesinde pek çok oyuncuya ulaşan oyunlardan yalnızca birisi. Nintendo, oldukça etkileyici bir karar alarak bu oynaması ücretsiz oyunlar için Switch Online aboneliği istenmeyeceğini duyurdu. Nintendo’nun Sony’nin yolundan gitmesinin ardından, bu talepte bulunan bir tek Xbox Live servisi kaldı.

Fortnite gibi oynaması ücretsiz oyunlar, tamamen oynaması ücretsiz kalacak.

Önümüzdeki ay hizmete girecek olan Nintendo Switch Online servisi ile birlikte pek çok oyunun çevrim içi modları abonelik gerektirecek. Servisin oyuncuları çevrim içi oyun modları için abonelik almaya yönlendireceği daha önceden doğrulanmıştı. Bu konuda akıllarda soru işaretlerini bırakan nokta ise Fortnite ve Paladins gibi tamamen oynaması ücretsiz isimlere ne olacağıydı. Nintendo, Sony’nin yolundan ilerlemeyi tercih etti.

Nintendo tarafından yapılan açıklamaya göre ise, bu abonelik servisi oynaması tamamen ücretsiz oyunları kapsamayacak. Yani eğer oynamak istediğiniz oyunda bir çevrim içi mod bulunuyorsa, o zaman para ödeyerek abonelik sahibi olmanız gerekiyor. Eğer oynamak istediğiniz oyun zaten tamamen ücretsiz bir çevrim içi oyun ise, Nintendo da sizden herhangi bir şekilde para talep etmiyor. Aslına bakarsanız bu şekilde düşünüldüğünde Nintendo’nun mantıklı tercihi yaptığı görülebiliyor.

Bilginin henüz Nintendo tarafından doğrulanmadığını belirtelim.

Bu bilgi Nintendo tarafından doğrulanmamış olsa da, eMağaza üzerinden oyunculara gösterilen uyarılardan çıkarımlar yapabiliyoruz. Fortnite ve Paladins gibi oyunların satış sayfalarına girdiğinizde çevrim içi özelliklerinin etkileneceğine dair herhangi bir uyarı ile karşılaşmıyorsunuz. Minecraft gibi çevrim içi modu bulunan bir oyunun sayfasına girdiğinizde ise Nintendo size ücretli abonelik sistemi başladığı zaman abonelik satın alana kadar bu oyunun bazı özelliklerini kullanamayacağınızı söylüyor.

Nintendo’nun da Sony’nin yolundan giderek oynaması ücretsiz olan oyunlar için oyunculardan para talep etmemesi takdire şayan. ResetEra forum üyeleri tarafından fark edilen bu durumun oyuncular için heyecan verici olduğu gerçek. Fortnite gibi oynaması ücretsiz oyunlar için bile ücretli abonelik talep eden tek sistem olarak Xbox Live’ın kalması Microsoft’un üzerinde bir baskı oluşturur mu bilmiyoruz. Nintendo bu konu ile ilgili resmi açıklama yaptığı zaman sizler ile paylaşacak ve kesin bilgileri sunacağız.


Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın