Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Sinan Koyuncu, Editör Yazım tarihi: 21.02.2018

Günümüzde en çok oynanan Battle Royale oyunlarından biri olan Fortnite,  bugün itibari ile 2. sezonunu geride bırakacak. Yeni gelecek sezon ile birlikte bir takım değişiklikler yapan hayatta kalma oyunu, 3. sezona ait olacak Savaş Bileti hakkında bir takım yeni bilgiler verdi. Epic Games‘in daha önce yeni Savaş Bileti hakkında yaptığı ilk açıklamalara da şu haberimizden ulaşabilirsiniz. Firma tarafından verilen bilgilere göre, Sezon 3: Savaş Bileti sahibi olur olmaz oyun içinde bir takım yeni içerikler elde edeceğiz ve buna yeni çıkacak olan Mission Specialist dış görünüşü de dahil olacak.

Fortnite: Battle Royale, Sezon 3 Battle Pass ile ilgili yeni bilgiler verdi

Fortnite: Battle Royale oyununa ait yeni Sezon 3: Savaş Bileti, Sezon 2: Savaş Bileti ögesinden 30 adet fazla aşamaya sahip olacak. Böylelikle toplamdaki aşama sayısı 100’e ulaşacak. Bu değişiklik, beraberinde yeni içerikleri de getirmiş olacak. Yeni içeriklerin sayısını, bir önceki sezona göre neredeyse 2 kat daha fazla olacak. Şirket, yeni Savaş Bileti ögesine 30 yeni aşama eklemesine rağmen, bu ögenin tamamlanması için gereken saati sabit tuttu. Sezon 3: Savaş Bileti’nin tamamlanması için, 75 ile 150 saat arasında bir oynanış gerekiyordu. Bu sayılar yeni sezonla birlikte değişmeyecek.

Haftalık görevleri, sezonun bitimine kadar istediğiniz zaman tamamlayabilme özgürlüğüne sahip olacaksınız. Yeni sezon içinde hangi haftada Savaş Bileti sahibi olduğunuza bakılmaksızın, önceki haftaların görevlerini yapabilecek ve ödüllerine sahip olabileceksiniz. Her haftalık görev kendi içinde ayrı ayrı değerlendirilecek. Bu demek oluyor ki, ödülünü beğenmediğiniz bir haftanın görevlerini yapmama özgürlüğüne sahipsiniz. Aşamaları birer birer atlamak için vakti olmayan, fakat içeriklere sahip olmak isteyen oyuncular için de başka bir yol var. İsteyen herkes, oyun içi 150 V-Bucks ödeyerek bir aşama atlayabilecek.

Epic Games, oyuna yeni bir paket de getiriyor. Oyuncular dilerse, Sezon 3: Savaş Bileti ve ek olarak 25 aşamaya, 2800 V-Bucks karşılığında sahip olabilecek. Yeni Savaş Bileti ile birlikte, yeni haftalık görevler de oyuna dahil olacak.  Bu haftalık görevler, Sezon 2: Savaş Bileti günlük görevlerinin yerine geçecek. Bu yenilik ile birlikte, 7 farklı hafta olacak ve bunlara ait görevler ve ödüller de farklı olacak.

Sezon 3 ile gelecek olacak yenilikler bununla da sınırlı değil. Hayatta kalma oyununun geçtiğimiz sezonlarında, oyunun içindeki uçaktan atladıktan sonra kullandığımız paraşüt çeşitlerini ve renklerini değiştirebiliyorduk. Sezon 3 ile birlikte gelecek olan yenilikle beraber, oyun içindeki uçaktan atladıktan sonra, dalış yaptığımız esnadaki kullandığımız ekipmanları değiştirebileceğiz. Tabii bunu yapabilmek için Sezon 3: Savaş Bileti sahibi olmanız gerekiyor. Fortnite, resmi Twitter hesabından bununla ilgili de bir video yayımladı. Videoyu haberin sonunda görebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.