Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 20.04.2018

Yalnızca iOS platformu için çıkış yapan ve Android sürümü hala geliştirilmekte olan Fortnite Mobile, büyük bir başarıya ulaştı. Sensor Tower, 1 Nisan 2018 tarihinde indirmeye açılan oyunun elde ettiği tahmini geliri duyurdu. Paylaşılan rapora göre, oyun bir aydan kısa sürede yaklaşık 25 milyon dolar gelir elde etti.

Fortnite Mobile

GamesIndustry tarafından paylaşılan bilgilere göre, Epic Games oyunu tüm iOS kullanıcılarına açtığından beri oyuncuların günlük harcamaları 1 milyon dolara ulaştı. Bu bilginin ışığında, Nisan ayının ilk günlerinde paylaşılan 15 milyon dolarlık gelirin 25 milyon dolar civarına ulaştığı sonucuna varabiliriz.

Fortnite Mobile, daha büyük bir başarıya doğru ilerliyor.

Sensor Tower tarafından paylaşılan raporun doğruladığı bu sonuç, oldukça önemli bir detay içeriyor. Bahsettiğimiz 25 milyon dolarlık gelir, yalnızca iOS sürümüne ait. Oyunun Android sürümünün hala geliştirilmekte olduğu ve kullanıcılara açılmadığı düşünülürse, kitlenin büyük bir kısmının henüz oyuna erişemediği ortaya çıkıyor.

Oyunun şu anda sahip olduğu momentumu Android sürümünde de koruduğu bir senaryoda, 2018 yılının sonuna kadar 500 milyon dolar gelire ulaşacağı belirtiliyor. SensorTower, tüm bunların yanında iki mobil işletim sistemi bir araya geldiği anda Epic Games’in çok büyük kâr oranlarına ulaşacağının da altını çiziyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.