avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 07.04.2018

Günümüzde en çok ücretsiz oyunlar ve mobil olan oyunlar çok büyük başarılar elde ediyor. Eğer hem mobil oyun, hem de ücretsiz oyun kavramını birleştirirseniz, çok daha büyük bir başarıyı yakalama ihtimaliniz de bulunuyor. İşte Epic Games, doğru zamanda bir adım attı ve iOS platformuna Fortnite: Battle Royale oyununu getirdi. Bir süre boyunca sadece davet ile girilebilen bu oyun, kısa bir süre önce herkese açıldı. Oyunun herkese açılması ardından da kazanç raporları yayımlandı. Elimize geçen bu raporlara bakacak olursak, Fortnite: Battle Royale sadece iOS üzerinde, 1 aydan kısa bir sürede Epic Games ekibine 15 milyon dolar kazandırdı. Evet, çılgın bir başarı var ortada.

Fortnite için v3.3 güncellemesi yayımlandı

Sensor Tower ekibinin raporlarına göre, bahsettiğimiz video oyunu, iOS platformunda en başarılı çıkış gerçekleştiren sayılı video oyunlarından bir tanesi oldu. Ayrıca bu oyun sayesinde, iOS üzerinde oyun oynayan insanların sayısı da %190 seviyesinde bir artış gösterdi. Fortnite: Battle Royale oyununun iOS sürümünde Starter Pack ögesinin satışa sunulması ile birlikte Epic Games, sadece bu platformdan günde 1 milyon dolar kazanmaya başladı. Oyunun herkese açıldığı dönemde ise ekip 1.6 milyon dolar gelir elde etti. Ondan sonraki günlerde ise sürekli olarak 1.8 milyon dolar civarı kazanç göründü.

Fortnite: Battle Royale ne zamana kadar başarılı olacak?

11 milyon kez indirilmeye sahip olan Fortnite: Battle Royale oyununun iOS sürümü, 15 Mart 2018 tarihinde oyunculardan para kesmeye başlamıştı. Yani, raporlar muhtemelen o günden sonraki verileri bizlere sunuyor. Raporların devamına göre ise bu yapıt, 20 farklı ülkede, App Store üzerinde birinci sırada uzunca bir süre bulundu. Peki, bu başarı ne zamana kadar devam edecek? Analistlerin söylediğine göre Fortnite: Battle Royale oyunu mobil platformlarda uzunca bir süre daha başarılı olmaya devam edecek. Ayrıca analistler, oyunun Android sürümünün çıkması ile birlikte Epic Games ekibinin günde 3 milyon dolar kazanacağını da tahmin ediyor. Bakalım bu tahminler doğru çıkacak mı?

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.