Fortnite ile PlayerUnknown’s Battlegrounds arasındaki rekabet kızışıyor

Fortnite ile PlayerUnknown’s Battlegrounds arasındaki rekabet kızışıyor

Siz hangi oyunu tercih ediyorsunuz peki?

PlayerUnknown’s Battlegrounds henüz sadece PC platformu için çıktı. Oyun, Xbox One platformuna 2017 sonunda gelecek ve son olarak da PlayStation 4 oyuncuları muhtemelen bu oyunu 2018 senesinin sonuna doğru konsollarında görebilecek. PUBG olarak da kısaltılan bu oyunun sadece tek bir platformda çıkış yapmasına rağmen, satış ve aktif oyuncu rakamları oldukça ilgi çekici. Öyle ki, oyun 13 milyon adet sattı ve 1.5 milyon gibi de rekor bir anlık oyuncu sayısına sahip. Tüm bunların sebebi ise Battle Royale isimli modun trend olması. Bu trendi başka bir video oyunu da takip etmişti. Bu oyunun adı ise Fortnite ve bu oyuna Battle Royale modu ücretsiz olarak sonradan eklendi. Oyunun bu moduna ilgi çok büyüktü ve yeni modun ilk gününde Fortnite’ı 1 milyon oyuncu oynadı. Durum böyle olunca PUBG ile Fortnite arasında da bir rekabet başladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Fortnite ile PUBG

İki oyunun da türü birbirine benzer, hatta aynı. PlayerUnknown’s Battlegrounds ücretli. Fortnite oyununun Battle Royale modu ise ücretsiz. Bu durumda bazı PUBG oyuncuları, Fortnite oyununa dönmüş olabilir diye düşünebilirsiniz. Steam istatistiklerine göre Fortnite oyununun Battle Royale modunun çıktığı gün, PUBG oyununu minimum 145 bin kişi oynadı. Oyunun günlük ortalama aktif oyuncu sayısı ise 250 bin civarında geziyor. Yani, Fortnite muhtemelen PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncu sayısını düşürdü. Fakat bu durum kısa sürdü çünkü aynı gün içerisinde PUBG kendisini toparladı ve ortalama sayısının üzerine çıktı. Muhtemelen birçok oyuncu Fortnite’ı denedi, beğenmedi ve PUBG oynamaya geri döndü.

Twitch üzerinde ise Fortnite galip geldi. Çünkü Fortnite oyununun Battle Royale çıkış gününde, oyunun izleyici sayısı Twitch üzerinde 41,716 oldu. PlayerUnknown’s Battlegrounds ise 41,298 izleyiciye sahipti. Evet, arada inanılmaz küçük bir fark var ama bir süreliğine de olsa PlayerUnknown’s Battlegrounds, Twitch üzerinde en çok izlenen Battle Royale oyunu olmadı.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.