Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 27.11.2017

Video oyunlarında hile yapmanın amacı nedir, biz bir tülü anlayamıyoruz. Eğer bir video oyununu oynayamıyorsanız, karşınızdaki kişiler size çok güçlü geliyorsa, ya kendinizi geliştirmek istersiniz, ya da oyunu bırakırsınız. Hakkı ile sizden iyi olmuş oyuncuların karşısına hile ile çıkmak hiçbir zaman doğru hareket değildir. Tabii böyle bir mantık her oyuncunun sahip olduğu bir şey değil. Özellikle yaşı küçük olan oyuncular için. Çünkü o oyuncular için hile yapmak daha çok eğlenceli bir şey olarak görünüyor olabilir. Peki, biz bunlardan neden bahsediyoruz? Çünkü 14 yaşındaki Fortnite oyuncusu, hile yaptığı için mahkemelik oldu. Çocuğun annesi ise bu konuda, kendi çocuğunun bir günah keçisi olduğunu belirtti.

14 yaşındaki Fortnite oyuncusu, hile yaptığı için mahkemelik oldu

Epic Games, daha önce Fortnite isimli oyunlarında hile yaptığı için 2 oyuncuyu mahkemeye vermişti. İşte bu mahkemeye verilen oyunculardan bir tanesi, 14 yaşında bir çocuk çıktı. Şu an mahkeme hakkında hiçbir detaya sahip değiliz ama çocuğun annesi bu durumdan oldukça rahatsız. Öyle ki, kendisi bir açıklama yaptı ve Epic Games tarafının oyuncuları mahkemeye vermek yerine, bu hileyi üreten ve dağıtan kişilerin mahkemeye verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca oyunun bazı sözleşmelerinde, 18 yaş altı çocukların aile izinleri hakkında da bazı eksiklikler olduğunu söyledi.

Duruma bakacak olursak, Epic Games daha önceden bu hileyi yapmış olan oyuncuların tam bilgilerine sahip değildi. Tabii bu küçük oyuncu, profilini oluştururken kendisini 18 yaşından büyük göstermiş de olabilir ve bu yüzden şirketin radarına takılmış olabilir. Bize soracak olursanız, bu konuda herkes suçlu. Öncelikle, Fortnite şu an 14 yaşındaki bir oyuncu tarafından legal olarak oynanabilecek bir oyun. Bu yüzden ailede herhangi bir suç görmüyoruz. Fakat oyuncunun hile yapmış olması tabii ki bir suç. Fakat bu suç, mahkeme yerine sadece bir ban ile çözülmeli idi. Mahkemeye gitmesi gereken taraf ise hileyi oluşturan kişiler olmalı idi. İşte bu konuda da Epic Games tarafı suçlu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.