Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 03.09.2018

Battle Royale türünün en iyi örneklerinden biri olarak gösterebileceğimiz Fortnite, sürekli olarak yeni içeriklerle oyuncularını şımartan bir oyun, bildiğiniz üzere. Bu özellikler yerine göre etkinlik, yerine göre eşya, yerine göre başka şeyler olabiliyor. Fakat, her ne olursa olsun, hem oynanış açısından, hem de oyuncuların mutluluğu açısından yeni yeni özellikler ile karşılaşmakta olduğumuz kesin olan bir durum. Şimdi ise, Grappler adında, oyuna bambaşka bir boyut kazandıran yeni eşya geliyor.

Fortnite, Grappler ile birlikte bambaşka bir boyut kazandı

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz video, Fortnite içerisine eklenen yeni Grappler isimli eşyanın oyun içerisinden ilk görüntüleri. Grappler adı verilmiş olan bu eşya, uzakta bulunan yapılara rahatlıkla ulaşarak düşmanınıza sürpriz saldırılar yapabilmenizi sağlıyor. Peki, bu yeni eşya oyuna nasıl yeni bir boyut kazandırabilir? Öncelikle, Fortnite oyuncuları, Grappler'ı yukarıda bulunan videodaki gibi kullanarak rahat bir şekilde uzakta bulunan alanlara ulaşabiliyor. Bu, düşmanınızın gözünden kaybolarak hiç beklemediği bir şekilde ona sürpriz yapabilme olanağı sağlıyor.

Fortnite için gelen Grappler, oynanış açısından Fortnite'ı gerçekten büyük boyutlarda değiştirecek gibi görünüyor. Keskin nişancılar, artık eskisi kadar etkili olmayabilir. Fakat yetenekli olan keskin nişancılar, kesinlikle Grappler kullanan oyuncuları alt edebilir. Orta mesafeli çarpışmalarda ise olarlar büyük bir boyut değişikliğine uğruyor. İlerideki tepede bulunan düşmanınızın bir anda dibinizde belirmesi, fazlasıyla hazırlıksız yakalanmanıza sebep olabilir. Artık adım atarken bile dikkat etmek gerek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.