Fortnite, Çinli oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor

Fortnite, Çinli oyuncular ile buluşmaya hazırlanıyor

Fortnite'ın işi PUBG'den daha kolay olacak gibi görünüyor.

Battle royale türünün öncülerinden Fortnite, dünyanın en büyük pazarlarından birisi olan Çin’e yakın zamanda adım atacak. Oyunun resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşım ile duyurulan adım, Epic Games’in en büyük hissedarlarından birisi tarafından da desteklenecek gibi görünüyor.

Fortnite

Oyunun popüler karakteri Jonsey’e ait bir pasaportun bulunduğu Twitter paylaşımında, 23 Nisan tarihi göze çarpıyor. Henüz resmi bir duyuru yapılmış olmasa da, oyunun resmi hesabından yapılan bu paylaşımın her şeyi açıkladığını söyleyebiliriz. Epic Games, kısa süre içerisinde bir duyuru yaparak konuya açıklık getirecektir.

Tencent, Fortnite’ın Çin pazarına girişini kolaylaştıracaktır.

PUBG yani PlayerUnknown’s Battlegrounds, Çin pazarına giriş yaparken ülkenin koyduğu yasaklar sebebiyle büyük zorluklar yaşamıştı. Ülkenin içinden bir üçüncü parti şirket olan Tencent ile anlaşmaya varan PUBG Corp., sorunu ancak bu şekilde çözebilmişti. Çıkışından 9 ay sonra Çin’e giriş yapacak olan Fortnite için ise işler daha kolay olacak gibi görünüyor.

Çin devlerinden birisi olan Tencent, PUBG’nin dağıtımcısı olmasının yanı sıra Epic Games’in %40’ına sahip. Oyun dünyasının önde gelen isimlerinin neredeyse her biri ilişkisi bulunan Tencent sayesinde, Fortnite Çin yasalarının engellerinden daha rahat kurtulacaktır. Bunun yanı sıra, çizgi film benzeri grafiklerin oyunun masum görünmesini sağlaması da büyük bir etken olarak görülebilir.


Fortnite
Fortnite İnceleme    Haber 


Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın