Menü
https://leadergamer.com.tr/microsoft-4-xbox-one-s-paketi/
Fortnite 11 Ekim 2017 21:51

Fortnite, oyuncu sayısı konusunda büyük bir başarıya imza attı

Acaba başarı konusunda PUBG ile kapışabilir mi dersiniz?


Fortnite, bildiğiniz üzere PlayerUnknown’s Battlegrounds ile bayağı çekişmeler yaşayan bir yapım. Oyuncu sayısı konusunda, henüz PUBG‘nin başarısına ulaşamamış olsa da, ciddi anlamda bir başarı yakaladığını söylemek mümkün. Oyunun resmi Twitter sayfası tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir gönderiye göre, Fortnite‘ı gün içerisinde 525.000 civarında kişi aynı anda oynamış ve yine gün içerisinde 3.700.000 oyuncu tarafından ziyaret edilmiş. Tabii, bu istatistiklere Kuzey Amerika, Avrupa ve Okyanusya sunucularının hepsi dahil.

Fortnite, oyuncu sayısı konusunda büyük bir başarıya imza attı

Anlaşılan Fortnite, daha bayağı bir başarıya imza atmaya niyetli. Fakat PUBG ile kapışabilir mi dersiniz?

Sayılar gözünüzde fazla büyük göründü mü, bilemiyoruz, fakat en iyisi başka örneklerle duruma biraz açıklık getirelim. Steam üzerinde PUBG, 1,416,536 anlık oyuncuyu, 1,963,895 gün içerisinde ziyaret eden oyuncu sayısını görüyor. Dota 2‘de ise, 601,764 anlık oyuncu sayısı, 648,047 gün içerisinde ziyaret eden oyuncu sayısını görüyoruz. Counter-Strike: Global Offensive içinse, 484,867 anlık oyuncu sayısı, 608,748 gün içerisinde ziyaret eden oyuncu sayısı ile karşılaşıyoruz. Sadece bu sayılar ile bile karşılaştırdığımızda, Fortnite‘ın ne kadar başarılı bir adım atmış olduğunu görebiliyoruz. Fakat, Fortnite istatistikleri bütün platformlara aitken, burada bahsettiğimiz diğer oyunlara ait olan istatistikler sadece Steam‘e ait.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, daha hızlı ve daha silahlı bir oyun arıyorsanız, Destiny 2 inceleme yazımıza da göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Alper Dalan Editör