Fortnite: Battle Royale, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu geride bırakmayı başardı

Fortnite: Battle Royale, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu geride bırakmayı başardı

Fortnite: Battle Royale artık rakibinden daha fazla oyuncuya sahip. Tabii bunun birçok farklı nedeni var.

Mart 2017 içerisinde ilk defa Steam üzerinden PC oyuncularına sunulan PlayerUnknown’s Battlegrounds, 2017 sonuna doğru Xbox One için, 2018 içerisinde de PlayStation 4 için çıkışını yapmaya hazırlanan bir Battle Royale oyunu. Fortnite: Battle Royale ise yakın geçmişte çıkışını gerçekleştirmiş olan ücretsiz bir Battle Royale oyunu. PUBG olarak da kısaltılan PlayerUnknown’s Battlegrounds, şu an 17 milyondan daha fazla satış rakamına sahip ve oyununun rekor olarak 2 milyondan daha fazla oyuncuya aynı anda ev sahipliği yapmışlığı var. Peki, bu rakamlara Fortnite: Battle Royale nasıl cevap verebilecek? Bugün, bu sorunun cevabını öğrendik çünkü Fortnite: Battle Royale, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu geride bırakmayı başardı. Fortnite: Battle Royale artık rakibinden daha fazla oyuncuya sahip. Tabii bunun birçok farklı nedeni var.

Fortnite: Battle Royale, PUBG

Fortnite geliştirici ekibinden gelen yeni bir duyuruya göre Fortnite: Battle Royale oyununun tam 20 milyon oyuncuya sahip olduğunu öğrendik. Bu da, Fortnite: Battle Royale oyununu, PUBG önüne geçirmeye yetti. Tabii Fortnite: Battle Royale oyununun bu kadar kısa sürede 20 milyondan fazla oyuncuya ulaşmasının önemli bir sebebi, PUBG oyununun 30 Dolar fiyat etiketi ile satılması ve Fortnite: Battle Royale oyununun tamamen ücretsiz olması. Ayrıca Fortnite: Battle Royale; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında mevcut iken PlayerUnknown’s Battlegrounds sadece PC için çıkışını gerçekleştirmiş durumda. Yine de bu kadar kısa bir sürede 20 milyon oyuncuya ulaşmak kolay bir iş değil. Tebrik ederiz Epic Games ekibini.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar listelerimize göz atabilirsiniz. Çünkü önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. En iyi PS4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi Ubisoft ekibinden gelen sürpriz bir oyunun inceleme yazısı ile tanıştıralım: Assassin’s Creed Origins inceleme.

Son olarak, ülkemize yeni girmiş ve dünya çapında da oldukça sevilen Black Desert Online oyunu hakkında her şeye ulaşabilmek için Black Desert Online rehberi, ipuçları, hızlı seviye atlama ve daha fazlası yazımıza göz atabilirsiniz. Tabii bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın