Fortnite: Battle Royale, anlık oyuncu sayısında PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu geride bıraktı

Fortnite: Battle Royale, anlık oyuncu sayısında PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununu geride bıraktı

Fortnite: Battle Royale ve PlayerUnknown's Battlegrounds, bu gidişle League of Legends ile rekabete girebilecek seviyeye ulaşacak.

Epic Games ekibinin yeni göz bebeği olan Fortnite: Battle Royale, geliştirici ekipten gelen açıklamalara göre, geride bıraktığımız Pazar gününde yeni bir rekor kırdı. Açıklamalara göre oyunun aktif oyuncusu sayısı, o gün rekor bir artış gösterdi ve geliştirici ekipler, oyunda aynı anda en fazla 3.4 milyon oyuncuyu görmeyi başardı. Bu konuda Fortnite: Battle Royale oyununu karşılaştırabileceğimiz tek bir yapıt var, o da PlayerUnknown’s Battlegrounds. PUBG olarak da kısaltılan bu oyunun rekor anlık oyuncu sayısı ise 3.2 milyon. Fakat bu işte küçük ama önemli bir detay var.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

14 yaşındaki Fortnite oyuncusu, hile yaptığı için mahkemelik oldu

Epic Games tarafından verilen bu rakam, Fortnite: Battle Royale oyununun tüm platformları için geçerli. Yani verilen 3.4 milyon, sadece PC üzerinden değil, PlayStation 4 ve Xbox One üzerinden gelen veriler ile karşımıza çıkartılıyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun 3.2 milyonluk rekoru ise sadece Steam platformundan geliyor ama PUBG, ayrıca Xbox One platformu için de çıkışını gerçekleştirmiş durumda. Üzerine, Xbox One üzerinde de 4 milyon satış rakamına ulaşmış şekilde hayatına devam ediyor oyun.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

“En fazla dört kişilik oyuncuların hayatta kalmak adına devasa bir yıkılabilir dünyayı keşfettiği, kaynaklar topladığı ve kuleler ve çılgın silahlar yapmak için birlikte çalıştığı Fortnite’ın aksiyon dolu dünyasına hoş geldiniz! The Storm olarak bilinen gizemli ve dehşet veren olaydan sonra dünya nüfusunun %98’i yok olur, hayatta kalan bir grup, gezegeni istila eden canavarlardan ve kendilerinden kurtarmak için bir arada çalışmalı.

Save the World’de arkadaşlarınızla takım olun ve mutant canavar dalgasıyla mücadele ettikten sonra düşmanın çaresizce yıkmaya çalışacağı mazgallı siperler inşa edin. Düşman gruplarını limanda tutmak amacıyla yıkıcı etkiye sahip tuzaklar inşa etmek için dikenli çubuklar, zehirli oklar ve nöbetçi silahlarını kullanın. Battle Royale’de ister yalnız kurt olarak ya da ister dört oyuncuya destek veren bir ekibin parçası olarak devasa 100 oyunculu savaşlarda kapışın. Elinizde sadece bir baltayla savaş alanının ortasına inin ve zafer kazanmak için mütevazı toplardan yıkıcı roketatarlara kadar silahlar toplayın ve kalan son oyuncuyu indirene kadar mücadele edin.”

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.