Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Emrah Subaşı, Editör Yazım tarihi: 10.03.2018

İstediğiniz her yerde, şöyle arkanıza yaslanıp bir battle royale oyunu oynamak istemez miydiniz? Bir de diğer platformlardaki rakiplerimizle karşılaşsak, yani bire bir aynı oyunu oynayabilsek, ne kadar güzel olurdu değil mi? Bu söylediklerimizin hepsi, hem de çok yakın bir zamanda gerçek olacak, merak etmeyin. Sevilen ve oldukça geniş bir hayran kitlesi edinen video oyunu Fortnite: Battle Royale, iOS ve Android işletim sistemi bulunan mobil cihazlar için geliyor. Üstüne üstlük, video oyunu dünyasının geleceğini etkileyebilecek bir özellikle birlikte. Oyunun geliştiricisi Epic Games tarafından gelen güzel haberler var.

Fortnite: Battle Royale, mobil cihazlar için duyuruldu

Fortnite: Battle Royale, mobil cihazlarda devrim yapmaya geliyor.

PC, Mac, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilir durumda olan Fortnite: Battle Royale oyununun mobil cihazlar için geleceği açıklandı. Oyun henüz tüm kullanıcıların erişimine açık olmayacak ama oyunun sitesine kayıt olan iOS kullanıcıları, seçildikleri takdirde oyuna erişebilecek. Şöyle ki; 12 Mart 2018 pazartesi gününden itibaren, iOS işletim sistemi kullanan mobil cihazlar için oyunun resmi sitesinden kayıt yaptırılabilecek. Kayıt olan bazı kullanıcılara, elektronik posta adresine gelen link sayesinde, oyun App Store vasıtasıyla mobil cihazlara yüklenebilecek.

Epic Games tarafından, elektronik posta gelmeyen oyuncular için de bir açıklama mevcut. Oyun için belirli aralıklarla yeni oyuncuların ekleneceği belirtiliyor. Android işletim sistemi kullanan mobil cihazlar için ise birkaç aya kadar erişim sağlanmaya başlanacak. Tabii iOS işletim sistemi bulunan mobil cihazların hepsi oyunu çalıştırmayacağını da belirtelim. Fortnite: Battle Royale oynayabilmek için; iPhone 6S veya SE versiyonu, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 veya daha üstü cihazlar gerekmekte. Ayrıca bu cihazların iOS 11 sürümünü kullanmaları gerekiyor.

Video oyunları dünyasında devrim yapabilecek özelliğe gelirsek; Fortnite: Battle Royale mobil sürümü, diğer platformlardaki sürümleriyle aynı oyun olacak. En önemli kısmıysa, oyunun mobil sürümünde çapraz platform desteği bulunacak. Sony firması tarafından verilen destek sayesinde, akıllı telefonundan oyunu oynayan bir oyuncu, PlayStation 4 veya PC oyuncularıyla karşı karşıya gelebilecek. Açıkçası bu özellik bile oyunu bambaşka bir noktaya taşıyor. Eğer üst düzey oyunların mobil sürümleri; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarıyla aynı özelliği taşır ve çapraz platform desteği verebilirlerse, video oyun dünyasında oldukça farklı gelişmeleri görebiliriz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.