Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 12.03.2018

Kısa bir süre önce tüm konsollar üzerinde 60 FPS performansa ulaşan Fortnite: Battle Royale, şimdi de mobil platformlara çıkmaya hazırlanıyor. Bunun haberini zaten sizlere sunmuştuk. Bugün ise oyunun iOS sürümünün ön kayıtları açıldı. Peki, neden bu oyuna erkenden kayıt olmalısınız? Fortnite: Battle Royale oyununa şimdiden kayıt olmalısınız çünkü anladığımız kadarıyla oyunun iOS sürümünde beta benzeri bir süreç yaşanacak. Ön kayıt için başvuran oyunculardan da isimler seçilecek ve bu isimlere kayıt bilgilendirmesi gönderilecek. Bilgilendirmeye ulaşan oyuncular ise App Store üzerinden oyunu indirebilecek. Davete sahip olmayanlar, oyunu bu süreçte indiremeyecek.

Fortnite: Battle Royale oyununun iOS sürümüne ön kayıtlar başladı

Fortnite: Battle Royale, mobil platformlarda sizi bekliyor.

Eğer sizler de Fortnite: Battle Royale oyununun iOS sürümüne kayıt olmak istiyorsanız, bu bağlantıyı kullanmak isteyebilirsiniz. Şimdilik bu oyunun mobil sürümlerinin ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor ama hemen yukarıdaki görsele bakacak olursak, en azından yaz aylarına kadar bu oyunu oynayabilmeye başlayacağız iOS veya Android platformları üzerinde. Oyuncular ise bu konuda oldukça meraklı. Mobil platformlarda birçok Battle Royale klonu rahatça dolaşıyordu. Bakalım Fortnite: Battle Royale, bu platformlara gelince, klonları oynayan oyuncular, asıl oyuna geçecek mi?

Bu oyun hakkında daha önce de, “PC, Mac, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında oynanabilir durumda olan Fortnite: Battle Royale oyununun mobil cihazlar için geleceği açıklandı. Oyun henüz tüm kullanıcıların erişimine açık olmayacak ama oyunun sitesine kayıt olan iOS kullanıcıları, seçildikleri takdirde oyuna erişebilecek. Şöyle ki; 12 Mart 2018 pazartesi gününden itibaren, iOS işletim sistemi kullanan mobil cihazlar için oyunun resmi sitesinden kayıt yaptırılabilecek. Kayıt olan bazı kullanıcılara, elektronik posta adresine gelen link sayesinde, oyun App Store vasıtasıyla mobil cihazlara yüklenebilecek.

Epic Games tarafından, elektronik posta gelmeyen oyuncular için de bir açıklama mevcut. Oyun için belirli aralıklarla yeni oyuncuların ekleneceği belirtiliyor. Android işletim sistemi kullanan mobil cihazlar için ise birkaç aya kadar erişim sağlanmaya başlanacak. Tabii iOS işletim sistemi bulunan mobil cihazların hepsi oyunu çalıştırmayacağını da belirtelim. Fortnite: Battle Royale oynayabilmek için; iPhone 6S veya SE versiyonu, iPad Mini 4, iPad Pro, iPad Air 2, iPad 2017 veya daha üstü cihazlar gerekmekte. Ayrıca bu cihazların iOS 11 sürümünü kullanmaları gerekiyor.” demiştik.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.