Fortnite: Battle Royale, Battle Pass ile önemli bir değişikliğe gidiyor

Fortnite: Battle Royale, Battle Pass ile önemli bir değişikliğe gidiyor

Epic Games ekibinin, Battle Royale modu ile yüksek oyuncu sayılarına ulaşan oyunu Fortnite, yeni sezon ile birlikte oyun içi bir değişikliğe gidecek.

Battle Royale modu ile beklediği başarının çok üstüne çıkan Fortnite, yeni sezon ile birlikte bir takım değişikliklere gidiyor. Oyuncular tarafından PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın ücretsiz versiyonu olarak adlandırılan oyun, arcade tarzı olan görselliği, oynanış yapısı, ana oyunun bazı özelliklerini Battle Royale moduna başarılı bir şekilde aktarması ve tabii ki ücretsiz olması ile oyuncuların sevgisini ve ilgisini kazandı. Oyunu canlı tutmak ve tahtı ele geçirmek isteyen Epic Games ekibi, yenilik yapma konusunda hız kesmiyor.

Fortnite: Battle Royale, Battle Pass ile önemli bir değişikliğe gidiyor

Yeni sezonun, Şubat 2018 sonunda geleceğini açıklayan firma, Battle Pass üstünde bir yeniliğe gideceğini de açıkladı. Oyun içi deneyiminize bir etkisi bulunmayan bu ürün, hesabınıza çeşitli kozmetik ürünler, silah görünümleri, oyun içi ifade çeşitliliği ve hızlı seviye atlama özelliklerini beraberinde getiriyor. Ürün, yeni sezon ile birlikte artık sadece oyun içi para birimi olan V-Bucks ile satın alınılabilecek. Paketin değerinin, bir önceki sezon ile aynı olacağı, yani 950 V-Bucks olacağı açıklandı. V-Bucks elde etmek için çeşitli yollar var: Oyuncular, düzenli olarak oyuna giriş yaparak, Battle Royale modundaki günlük görevleri veya ana oyunda bulunan görevleri yaparak, oyun içi para olan V-Bucks birimini edebilirler. Tabii bunlarla uğraşmak istemeyenler ise oyun içi marketten, 10 dolar karşılığında 1000 V-Bucks satın alarak Battle Pass sahibi olabilecekler.

Farklı modlar üzerinde de çalışıldığı bilinen firma, son olarak oyunda kullanılan silahlarla ilgili bir değişikliğe gitmişti. Ana oyununu da bu yıl içinde ücretsiz hale getirmeyi planlayan ekip, oyuncuların ilgisini kaybetmek istemiyor. Her oyunun, içerisine Battle Royale modu eklemeye çalıştığı bu dönemlerde, ilgiyi kaybetmemek gayet zor. Fakat Epic Games ekibi bu işin üstesinden oldukça başarılı bir şekilde geliyor.  Oyunun, optimizasyon sorununun olmaması, yüksek donanıma sahip bir bilgisayar istememesi ve oyun içinde sıkıntıların bulunmaması, oyuncuların dikkatini Fortnite tarafına çeviriyor.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın