Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 15.01.2018

Son birkaç gündür haber yazmıyordum. Biraz tatil yapayım dedim, izin yazdım kendime. Geri haber yazmaya döndüğüm zaman birbirinden benzersiz, birbirinden farklı, birbirinden eğlenceli haberler yazarım diye düşündüm bir de. Ne kadar salakça değil mi? Çünkü geri döndüm ve dönüşümün ilk haberi Fortnite: Battle Royale ve PlayerUnknown’s Battlegrounds ile alakalı oldu. Hatta genel olarak Battle Royale oyun modu da diyebiliriz. Yakında bizim eve de bir Battle Royale modu girerse hiç şaşırmayacağım. Her neyse, Eurogamer tarafından yayımlanan bir içerik ile öğrenmiş olduk ki Fortnite: Battle Royale, anlık oyuncu sayısında PUBG ile yarışıyor. Evet, buraya direkt başlığı kopyaladım. Üşendim.

Fortnite, Battle Royale, PUBG

Eurogamer ekibi, yayımladığı yeni bir içerikte, Fortnite oyununun tasarımcısının bazı cümlelerine yer verdi ve bu cümlelerde tasarımcı, “Sadece bir ay sonra oyunumuz 40 milyon oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Anlık olarak gördüğümüz en yüksek aktif oyuncu sayısı ise 2 milyon idi. Bu rekoru geçen hafta sonu gördük.” diyordu. Bizler de bu şekilde oyunun en rekor olan anlık oyuncu sayısını öğrenmiş olduk. Bunu bizlere gösteren sevgili ResetERA kullanıcısına da çok teşekkür ediyoruz.

Fortnite: Battle Royale kötü bir video oyunu değil. Bazı oyuncular tarafından PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun ücretsiz sürümü olarak da gösteriliyor ama biz pek katılmıyoruz. Sonuçta Fortnite temelinde oldukça farklı oyun, PUBG gibi tek bir moda sahip değil. Battle Royale modu, ana oyun değil, sadece bir ekstra. Peki, neden şimdi durduk durmadık yere oyunu savunduk? Pek bir amacımız yoktu aslında. 2-3 kez Fortnite: Battle Royale oynadım, beğenmedim. Hiç PlayerUnknown’s Battlegrounds oynamadım, oynamaya planım da yok. Acaba kelime kasmaya mı çalıştım? Yoksa mantıklı bir kapanış yapabilmeye mi çalıştım? Bu sorunun cevabını önümüzdeki birkaç gece boyunca, kafamı yastığa koyduğum zaman muhtemelen düşünmem gerekecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.