Avatar
Yazar: Yaşar Baturalp Artar, Editör Yazım tarihi: 09.08.2018

Epic Games, Samsung Unpacked 2018 etkinliği ile neredeyse eş zamanlı olarak Fortnite Android sürümünün beta testi sürecini başlattı. Samsung Galaxy cihazlarının sahipleri şu andan itibaren oyunun İnternet sitesine ilerleyerek gerekli kayıt işlemlerini tamamlayabilir ve kurulum dosyasını indirebilirler. Epic Games, ilerleyen günlerde beta kayıtlarının çok daha fazla Android cihaz için açılacağını belirtiyor.

Fortnite Android beta testi kayıtları başladı ve oyun indirmeye sunuldu

Fortnite Android sürümü Samsung Galaxy kullanıcıları için çıkış yaptı bile.

Epic Games ve Samsung arasındaki anlaşma ile birlikte Fortnite'ın Android sürümünün ilk olarak Galaxy cihazlar için çıkacağı belli olmuştu. Samsung Galaxy Note 9'un tanıtılması ile birlikte bu durumun detayları da ortaya çıkmış oldu. Samsung Note 9 veya Galaxy Tab S4 cihazlarını satın alan herkes ücretsiz olarak Samsung Galaxy görünümünü elde edebilecek. Dilerseniz hemen yukarıdan bu görünümün görseline göz atabilirsiniz. Üstelik belirli Samsung Galaxy cihazlarından birine sahip olan kullanıcılar şu andan itibaren oyunu indirebilirler.

Samsung Galaxy S7 / S7 Edge, Samsung Galaxy S8 / S8+, Samsung Galaxy S9 / S9+, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Tab S3, Samsung Galaxy Tab S4 cihazlarının sahipleri şu andan itibaren Fortnite Android sürümünün beta testine kayıt olabilirler. Beta testine kaydolmak için buradan Fortnite İnternet sitesine ilerlemeniz gerekiyor, oyuna Google Play üzerinden erişilemeyecek. Oyunu destekleyen diğer Android cihazların listesini ise hemen aşağıdan bulabilirsiniz.

Fortnite oynayabileceğiniz Android cihazlar

  • Google: Pixel / Pixel XL, Pixel 2 / Pixel 2 XL
  • Asus: ROG Phone, Zenfone 4 Pro, 5Z, V
  • Essential: PH-1
  • Huawei: Honor 10, Honor Play, Mate 10 / Pro, Mate RS, Nova 3, P20 / Pro, V10 LG: G5, G6, G7 ThinQ, V20, V30 / V30+
  • Nokia: 8
  • OnePlus: 5 / 5T, 6
  • Razer: Phone
  • Xiaomi: Blackshark, Mi 5 / 5S / 5S Plus, 6 / 6 Plus, Mi 8 / 8 Explorer / 8SE, Mi Mix, Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Mi Note 2
  • ZTE: Axon 7 / 7s, Axon M, Nubia / Z17 / Z17s, Nubia Z11

Yukarıda listelediğimiz cihazlar henüz Fortnite Android sürümünü desteklenmese de Epic Games tarafından yapılan açıklamada kısa bir bekleme süresi olduğu belirtiliyor. Geliştiricilerin Samsung ile yaptığı anlaşmanın sonucu olarak Samsung Galaxy cihazlarına öncelik tanınıyor. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz. Fortnite.com/Android adresine ilerleyerek beta testi için kaydolmayı unutmayın!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.